poniedziałek, 07 listopad 2022 16:10

Czym się kierować wybierając oprawki okularów korekcyjnych?

okulary optyk Kielce okulary optyk Kielce Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Okulary korekcyjne to dla wielu osób konieczność. Jednak już od wielu lat oprawki proponowane przez producentów można dobrać tak, by ich noszenie pozwalało podkreślić urodę osoby je noszącej.

Ale czym dokładnie kierować się wybierając okulary dla siebie? Jaki materiał oprawek wybrać i gdzie warto szukać dobrej jakości tego typu produktów?

Jaki kształt okularów wybrać?

Kształt oprawek dobierany jest do kształtu twarzy. Jeżeli masz twarz okrągłą, zwróć uwagę na modele, które pozwolą wysmuklić ją i nieco wydłużyć. Tutaj polecane są przede wszystkim modele o kształcie nawiązującym do prostokątów czy kwadratów. Mogą one się nieco rozszerzać na środku. O wiele większy wybór mają osoby o owalnej twarzy. Wskazuje się, że mogą one nosić niemalże dowolny kształt oprawek. Warto jednak pamiętać o tym, by nie były one zbyt szerokie. Może to bowiem poszerzać optycznie najszerszą część twarzy. Natomiast osoby o trójkątnej czy kwadratowej twarzy powinny zwrócić swoją uwagę na oprawki owalne lub okrągłe.

Z jakiego materiału okulary wybrać?

Wybierając okulary, warto też zwrócić uwagę, na to, z jakiego materiału są one wykonane. Do najchętniej wybieranych zalicza się te, które zrobione są z plastiku. Obecnie alternatywą dla nich są produkty wykonane z TR-90 oraz z octanu celulozy. Zaletą tego ostatniego jest w szczególności to, że jest on hipoalergiczny, a także bardzo lekki. Dużą grupę tego typu produktów stanowią także oprawki metalowe. Tutaj swoją uwagę warto zwrócić m.in. na modele ze stali nierdzewnej lub tytanu. Decydując się na oprawki z metalu, dobrze jest sprawdzić, czy nie zawierają one w swoim składzie substancji mogących wywoływać uczulenia. Dobry optyk zawsze będzie umiał doradzić w tej kwestii, jak i przy doborze oprawek do kształtu twarzy.

okulary optyk Kielce

okulary optyk Kielce

Gdzie kupować oprawki do okularów korekcyjnych?

Oprawki korekcyjne często noszone są przez cały dzień, dlatego też muszą być wygodne i dobrze dopasowane do twarzy. Często można zaobserwować, że różnego rodzaju oprawki pojawiają się w zwykłych sklepach. Zazwyczaj są to tanie okulary do czytania. Jednak najlepiej zdecydować się na to, co proponuje profesjonalny optyk. Kielce są miastem, w którym można znaleźć wiele salonów optycznych, gdzie w ofercie są różnorodne oprawki dopasowane do obecnych trendów modowych. Chodzi tutaj zarówno o kolorystykę okularów, jak i ich kształt. Pracownicy tego rodzaju salonów są też specjalnie szkoleni, aby pomóc klientowi wybrać jak najlepsze dla niego oprawki.

okulary - optyk kielceokulary - optyk kielce