środa, 24 maj 2023 08:10

Truskawki - poznaj ich niesamowite właściwości

Dobry ocet truskawkowy Dobry ocet truskawkowy mat. prasowe

Już niedługo pełnia sezonu truskawkowego. Stragany zaczerwienią się od tych wspaniałych, polskich owoców. Poza oczywistymi walorami smakowymi, jedzenie truskawek niesie bardzo dużo korzyści dla naszego zdrowia.

 

Truskawki - źródło witamin

Są cennym źródłem witaminy C oraz B. Występujący w truskawkach kwas foliowy wspomaga pracę układu nerwowego, a pektyny wspomagają nasze jelita. Spożywanie truskawek obniża poziom złego cholesterolu i pozytywnie wpływa na ciśnienie tętnicze. Są także polecane osobom cierpiącym na choroby nerek oraz reumatyzm. Chronią również przed nowotworami. Działają wzmacniająco, krwiotwórczo i odkwaszająco. Pomagają także osobom na diecie – 100 g owoców ma tylko 30kcal.

Truskawki są często składnikiem domowych maseczek. Polepszają cerę, pomagają w przebarwieniach skóry, plamom i wypryskom. Stanowią składnik olejków i kremów do opalania gdyż są naturalną blokadą dla promieni słonecznych. Spożywanie truskawek to same korzyści dla naszego zdrowia. Pomogą nam zadbać również o urodę. To jeden z najbardziej uniwersalnych, wakacyjnych owoców.

Ocet truskawowy - działanie

Smaczne i soczyste truskawki to jeden z tych dodatków, dzięki którym nasze menu staje się nie tylko ciekawsze, ale i zdrowsze. Owoce te wspierają nasze zdrowie, zatem im częściej po nie sięgamy, tym lepiej dla nas. A co jeśli aktualnie nie ma sezonu na truskawki? Wtedy warto zaopatrzyć się w jakościowy ocet truskawkowy. Octy owocowe zawierają dobre dla zdrowia polifenole, przeciwutleniacze i kwasy organiczne. W tym kwas octowy, który może obniżać poziom cukru we krwi, redukować poziom cholesterolu czy zmniejszać apetyt. Dobry ocet truskawkowy będzie miał nie tylko właściwości zdrowotne, ale również pyszny truskawkowy smak.

Truskawki - kosmetyczne właściwości

Warto pamiętać, że truskawki to nie tylko cenny składnik diety, ale i naturalne kosmetyki, które pomogą nam zadbać o piękny wygląd. Jak za pomocą truskawek można wspierać swą skórę? Naturalne kosmetyki, które powstają na bazie truskawek, mogą pomóc nam w walce z licznymi przypadłościami. Z owoców tych można przygotować domowe maseczki, dzięki którym nasza skóra będzie mogła otrzymać bezcenne wsparcie. Jedną z ciekawszych propozycji jest maseczka kosmetyczna, którą można przygotować z truskawek oraz ze śmietany kremówki. Taki kosmetyk świetnie sprawdzi się w przypadku tych osób, które chcą poprawić wygląd swojej tłustej skóry

A co z tymi, którzy chcą rozświetlić swoją cerę? Dla nich idealnym sojusznikiem będzie maseczka kosmetyczna z truskawek połączonych z odrobiną oliwy z oliwek. Dzięki truskawkom można też odpowiednio odżywić skórę i dostarczyć jej wielu witamin oraz minerałów. W takim przypadku świetnie sprawdzą się truskawki połączone z miodem, z których powstaje odżywcza maseczka przeznaczona do pielęgnacji skóry twarzy, szyi i dekoltu. To proste, a jednocześnie skuteczne rozwiązanie, warto zatem na nie postawić.