piątek, 31 lipiec 2020 17:44

Szczoteczka elektryczna do zębów to efektywne czyszczenie jamy ustnej

Szczoteczka elektryczna Szczoteczka elektryczna

Codzienna pielęgnacja jamy ustnej jest bardzo ważna, ponieważ zęby są jedną z najważniejszych części w ludzkim organizmie.

Pomagają rozdrabniać różnego rodzaju pokarmy, dzięki czemu zbilansowana dieta wpływa pozytywnie na zdrowie. Dobra kondycja zębów przekłada się na doskonałe samopoczucie oraz pewność siebie, ponieważ jakość uzębienia ma w odbiorze człowieka bardzo duże znaczenie. Dlatego ważna jest skuteczna pielęgnacja, którą zapewnia szczoteczka elektryczna do zębów

Dlaczego mycie zębów tradycyjną szczoteczką jest mało skuteczne?

Tradycyjne szczoteczki do zębów, choć są praktyczne i łatwo można zabrać je ze sobą niemal w każde miejsce, są mniej skuteczne od ich elektrycznych wersji. Wynika to przede wszystkim z tego, że ręka wykonująca ruchy okrężne jest mniej precyzyjna od wersji elektrycznej. Istotną kwestią jest również liczba obrotów. W przypadku mycia zębów szczoteczką tradycyjną liczba ruchów wykonywana przez człowieka jest niewielka w porównaniu do elektrycznej wersji. Człowiek może wykonać delikatnie ponad sto ruchów na minutę. Najsłabsze szczoteczki elektryczne do zębów pracują na poziomie kilku tysięcy obrotów na minutę. Mycie normalną szczoteczką do zębów z reguły trwa krócej i może być szkodliwe dla szkliwa.

Szczoteczka elektryczna do zębów lepiej zadba o Twoje zdrowie

Śnieżnobiały uśmiech jest marzeniem wielu osób. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem są zdrowe nawyki, które pomogą Ci zadbać o swoje uzębienie. Na odcień bieli ma wpływ dieta, naturalne skłonności oraz jakość pielęgnacji. Jeśli chcesz utrzymać biały uśmiech przez długi czas, zrezygnuj z czarnej kawy, ogranicz spożywanie wina do jednej lampki tygodniowo oraz całkowicie wyeliminuj palenie papierosów. Do tego zastąp manualną wersję szczoteczką elektryczną do zębów. Większa ilość obrotów, ruchy pulsacyjne, czujnik nacisku na zęby, który pomaga ochronić szkliwo oraz zdecydowanie mniejsza głowica. Dzięki niej z łatwością dotrzesz do każdego zęba i przeznaczysz mu odpowiednią ilość swojej uwagi, ponieważ szczoteczki elektryczne do zębów informują o minimalnym czasie, na pielęgnację jamy ustnej. W ten sposób każde mycie trwa odpowiednio długo.

Pamiętaj o przestrzeniach międzyzębowych

W kompleksowym czyszczeniu jamy ustnej bardzo ważna jest szczoteczka elektryczna do zębów. Jednak elementem, o którym wiele osób zapomina są przestrzenie międzyzębowe. Tutaj również warto poświęcić trochę czasu na wyprowadzenie zanieczyszczeń ze szczelin pomiędzy poszczególnymi zębami. Wystarczy do tego jedynie podstawowa nić stomatologiczna. W ten sposób Twój uśmiech będzie olśniewający przez długi czas.