piątek, 14 maj 2021 06:52

Przegląd tradycyjnych i nowoczesnych rozwiązań do łazienek (dozowniki, podajniki)

dozownik na mydło dozownik na mydło pexels

Toaleta i łazienka to miejsca, w których szczególnie dbamy o higienę i estetykę. Jeśli chcemy, aby były one na najwyższym poziomie, warto zainteresować się takimi dodatkami jak dozownik na mydło oraz podajnik do papieru.

 

Toaleta i łazienka to miejsca, w których szczególnie dbamy o higienę i estetykę. Jeśli chcemy, aby były one na najwyższym poziomie, warto zainteresować się takimi dodatkami jak dozownik na mydło oraz podajnik do papieru czy ręczników. Znaleźć można wiele rozwiązań zarówno klasycznych, jak i całkowicie nowatorskich - dobrze jest zapoznać się z nimi, żeby mieć świadomość, w jaki sposób można urządzić łazienkę w domu, banku lub innym miejscu publicznym. 

Co będzie lepsze - dozownik łokciowy czy bezdotykowy?

Niezwykle popularnym rodzajem dozownika na mydło i płyn dezynfekujący (zobacz takie) w miejscach publicznych jest dozownik łokciowy. Jak sama nazwa mówi, do korzystania z niego wymagany będzie jedynie łokieć, co niesie ze sobą znaczne korzyści. Wiążą się one nade wszystko z higieną oraz faktem, iż akcesorium to jest bardzo tanie, gdyż nie wymaga elektroniki ani podłączenia do prądu. Tego rodzaju dozownik mydła lub dozownik płynu dezynfekującego znajdzie zastosowanie w licznych miejscach publicznych, nawet wtedy, gdy natężenie ruchu będzie stosunkowo duże. 

Z kolei jeśli chodzi o bezdotykowy dozownik, on także nie oczekuje nie tylko zastosowania dłoni, ale ogólnie dotyku. Jest dzięki temu znacznie bardziej elegancki i funkcjonalny w trakcie codziennego stosowania. Warto się na niego zdecydować zwłaszcza wtedy, kiedy ważny jest dla nas profesjonalny i elegancki wygląd toalety i ważna jest dla nas stuprocentowa higiena. Jest to rozwiązanie droższe, niż dozownik łokciowy, ale różnice w cenie nie są przesadnie duże. Warto tylko podjąć odpowiednią decyzję na temat źródła zasilania, które musi posiadać taki dozownik do płynu dezynfekującego lub mydła - jeśli wybierzemy taki na baterie, trzeba je będzie regularnie wymieniać.

dozownik do płynu dezynfekującego

dozownik do płynu dezynfekującego

Podajnik papieru toaletowego - czy warto kupić?

Tak samo ważnym akcesorium do każdej eleganckiej łazienki jest podajnik papieru toaletowego (np. taki). Można odnieść wrażenie, że jest to rozwiązanie marginalnie ważne, ale jednak w dużej mierze wpływa na prezencję toalety oraz jej funkcjonalność. Podajnik papieru toaletowego lub podajnik ręcznika papierowego to niepozorna ozdoba, bez której jednakowoż ciężko utrzymać przyjazny wygląd łazienki w miejscu publicznym. O ile w domu prywatnym nie będzie to konieczne i wystarczy zwykły wieszak na papier toaletowy, o tyle w biurze, banku czy gdziekolwiek indziej podajnik papieru toaletowego to rozwiązanie, które z pewnością trzeba zakupić. Dzięki temu wygoda korzystania z toalety oraz wrażenia estetyczne mogą być doskonałe.