niedziela, 16 październik 2022 12:13

Praca w niemieckiej opiece ratunkiem przed inflacją?

Praca w opiece Niemcy Praca w opiece Niemcy adobestock

Podczas gdy już prawie 20% inflacja drenuje portfele Polaków, coraz więcej osób zastanawia się nie tylko nad tym, na czym można jeszcze zaoszczędzić.

Niektórzy swoje myśli kierują w przeciwną stronę, a mianowicie szukają możliwości uzyskania wyższych zarobków. Dobrą opcją poprawienia swojej sytuacji materialnej jest wyjazd do pracy w opiece w Niemczech. Jest to szczególnie opłacalne, teraz gdy kurs Złotówki do Euro zbliża się do granicy 5 zł. Ponadto praca w niemieckiej opiece nie stawia przed chętnymi zaporowych wymagań oraz nie niesie ze sobą wysokich kosztów utrzymania na miejscu pracy. O szczegółach piszemy w poniższym artykule.

Praca w opiece w Niemczech to najczęściej zlecenia trwające od 6 do 8 tygodniu. Po tym okresie na tak zwaną sztelę przyjeżdża kolejna opiekunka, która niejako przejmuje seniora. Dzięki temu praca w opiece w Niemczech może być zarówno sposobem na pracę stałą, jak i na jedno lub kilkorazowe dorobienie sobie w trakcie roku. Jakie wynagrodzenia oferuje ta branża? Dobre firmy opieki w Niemczech, takie jak na przykład Veritas Opieka, oferują pensje oscylujące w okolicach 1700 euro netto na miesiąc. Oprócz tego darmowy dojazd na miejsce zlecenia i późniejszy powrót d kraju. Trzeba tutaj także podkreślić, że koszty zakwaterowania oraz wyżywienia opiekunki spadają na barki niemieckiego seniora lub jego rodziny. Dzięki temu większość zarabianej kwoty może być zaoszczędzona lub wydana po prostu na swoje przyjemności, zamiast na utrzymanie w Niemczech.

Tyle jeśli chodzi o zarobki i inne benefity płynące z pracy w opiece w Niemczech. Jednak jakie wymagania stawia się kandydatkom do podjęcia tej pracy? Jak już wspomnieliśmy powyżej, nie są to jakieś warunki zaporowe. Tak naprawdę kluczowe są dwie kwestie. Po pierwsze, znajomość języka niemieckiego, która pozwoli opiekunce na swobodną komunikację zarówno z seniorem, jak i jego rodziną oraz osobami trzecimi. Po drugie, trzeba posiadać doświadczenie w opiece nad osobami starszymi. Jednak liczy się tu także to, że mieliśmy okazję opiekować się członkami naszej rodziny, np. rodzicami czy dziadkami. Oczywiście jako plus traktowana jest także umiejętność gotowania, sprzątania, czy zajmowanie się ogrodem. Czasami wymagane jest posiadanie prawa jazdy kategorii B. Więcej informacji na temat pracy w opiece w Niemczech znajdziecie na naszej tronie internetowej, pod linkiem: Praca w opiece Niemcy.