poniedziałek, 13 luty 2023 14:56

Odtrucie alkoholowe - jak przejść ten pierwszy etap walki z nałogiem?

odtrucie alkoholowe Gdańsk  odtrucie alkoholowe Gdańsk  Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Detoks alkoholowy to pierwszy, ale niezbędny krok, aby zacząć walczyć z nałogiem. Odtruwanie alkoholowe może się jednak okazać potrzebne także w przypadku osoby, która jednorazowo, ale dość poważnie nadużyła alkoholu. Oczyszczenie organizmu z toksyn warto jednak przeprowadzić, korzystając z profesjonalnej pomocy. 

 

Odtrucia alkoholowe Gdańsk — nie odkładaj tego na później 

Detoks alkoholowy Gdańsk to hasło, które warto wpisać w wyszukiwarkę, jeśli naprawdę zależy ci, aby wyjść z nałogu. To pierwszy krok, od odtrucia alkoholowego należy bowiem możliwość przerwania ciągu przyjmowania kolejnych dawek używki, które wpędzają cię w coraz większy nałóg. Leczenie alkoholizmu zawsze rozpoczyna się dopiero po detoksie alkoholowym i odtruciu organizm pacjenta. Choroba alkoholowa z pozoru może się wydawać bardzo niewinna, natomiast z czasem może całkowicie zrujnować twoje życie, dlatego detoksu alkoholowego nie warto odkładać na później. Dla osób uzależnionych decyzja o odstawieniu alkoholu nigdy nie jest prosta, natomiast im wcześniej ją podejmiesz, tym większa szansa, że przerwiesz ten niebezpieczny ciąg skutecznie i wrócisz do równowagi na wielu polach. Ponieważ jednak objawy zespołu abstynencyjnego mogą być dość bolesne, warto zdecydować się na profesjonalną opiekę w tym momencie. 

Na czym polega odtrucie alkoholowe? 

Detoksem alkoholowym nazywamy odtrucie organizmu osoby, która przez dłuższy czas nadużywała alkoholu. Rozwiązanie to sprawdzi się także w przypadku osób nieuzależnionych, które w krótkim czasie przyjęły sporą dawkę alkoholu. Celem detoksu jest bezpieczne oczyszczenie organizmu z toksyn, które nagromadziły się w wyniku spożycia zbyt dużej ilości alkoholu (czasami także innych używek). Celem detoksu jest ogólna regeneracja organizmu i przywrócenie normalnego funkcjonowania. Przejść przez odtrucia alkoholowe Gdańsk można z pomocą specjalistów.

Jak wygląda odtrucie alkoholowe?

  • Pierwszy etap to usunięcie z organizmu wszelkich nagromadzonych toksycznych substancji. Chodzi o pozbycie się wszystkich niebezpiecznych toksyn z organizmu, a przez to wejście na drogę do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Już po tym pierwszym etapie ogólny stan zdrowia pacjenta znacząco się poprawia, co nie oznacza jednak, że pozwala to ominąć przykre dolegliwości zespołu abstynencyjnego. 
  • Drugi etap to najczęściej kroplówka, której podanie pozwala na uzupełnienie niedoboru najważniejszych witamin w ciele człowieka, a także potrzebnych składników odżywczych i mineralnych. Substancje odżywcze i mineralne pozwalają na przywrócenie w pewnym stopniu równowagi w organizmie, choć nie jest ona jeszcze pełna. 
  • Trzeci etap to działania, których celem jest stabilizacja gospodarki wodno-elektrolitowej, która w przypadku ciągu alkoholowego automatycznie wręcz zostaje zaburzona. Bóle głowy oraz inne nieprzyjemne objawy bardzo często wiążą się między innymi z zaburzeniami gospodarki wodnej i brakiem niezbędnych elektrolitów. 

Trzeba jednak liczyć się z tym, że leczenie alkoholizmu i przejście przez odtrucie alkoholowe wiąże się najczęściej z szeregiem nieprzyjemnych dolegliwości takich jak: bóle mięśni, drżenie mięśni, drgawki, bezsenność, obniżenie nastroju, pobudzenie psychoruchowe, wzrost ciśnienia tętniczego, ogólne osłabienie, stany lękowe. 

Odtrucie alkoholowe Gdańsk — postaw na profesjonalną pomoc

Ciąg alkoholowy nie jest tak łatwo przerwać, dlatego jeśli już decydujesz się na ten krok, skorzystaj z profesjonalnej pomocy. To, jak przejdziesz detoks, w dużej mierze zależy od stanu zdrowia twojego organizmu. Nie jesteś w stanie przewidzieć, jak zareaguje twój organizm, jak będziesz znosić przejście przez odtruwanie, jak szybko twój organizm zacznie dochodzić do siebie. Nie musisz jednak od razu korzystać z ośrodka, choć jeśli czujesz, że możesz nie wytrwać w postanowieniu, z pewnością takie miejsce jest dobrym wyborem. Przez detoks można jednak przejść we własnym domu. Obecnie możesz skorzystać z oferty wizyty pielęgnacji w domu każdego pacjenta. Dostarczy ona niezbędne kroplówki pomagające w powrocie do równowagi, pomoże skontrolować stan zdrowia, poleci dodatkowe rozwiązania, jeśli będzie taka potrzeba — zarekomenduje skorzystanie z konsultacji ze specjalistą. Dzięki takiej opiece masz pewność, że jesteś w dobrych rękach, a jednocześnie możesz przejść przez ten wymagający okres we własnym domu, co dla wielu osób ma niemałe znaczenie.

Detoks alkoholowy to dopiero pierwszy krok

Jeśli jesteś w ciągu alkoholowym, niezależnie od tego, jak długo on trwa, potrzebujesz pomocy. Detoks alkoholowy w domu pacjenta to dopiero pierwszy krok do walki o wyjście z nałogu. Oczywiście bez odtrucia alkoholowego i abstynencji nie ma mowy o przejściu na kolejny etap, nie można jednak uznać, że detoks alkoholowy wszystko załatwia. To dopiero pierwszy krok, po którego przejściu, należy umówić się do specjalisty, który pomoże wyzwolić się z nałogu. Potrzebna będzie odpowiednia terapia. Chodzi przede wszystkim o rozpoznanie przyczyn, które doprowadziły do wejścia w nałóg, a także wypracowanie zdrowych nawyków, które pozwolą od niego skutecznie się uwolnić.