piątek, 24 marzec 2023 21:38

Materac kokosowy czyli twardy

materac kokosowy materac kokosowy pixabay

Materac kokosowy to nic innego jak model materaca z dodatkiem maty kokosowej. Surowca takiego używa się w celu utwardzenia powierzchni materaca. Mata kokosowa jest sztywną matą, zbudowaną z włókien orzechów kokosowych i poddaną lateksowaniu celem jej ujednolicenia.

Włókna kokosowe pochodzą z orzechów kokosowych stanowią zatem komponentę naturalną. Model z dodatkiem maty koksowej, z racji tego że utwardza on powierzchnię materaca dedykowany jest osobom, które lubią powierzchnie materaca mniej pracujące, bardziej twarde. Matę kokosową można wykorzystać w formie pojedynczej maty i stanowi wtedy o kategorii materaca twardy albo w wersji podwójnej czy z dodatkiem np. końskiego włosia i stanowi wtedy kategorię materaca bardzo twardy. Reasumując matę kokosową znajdziemy w materacach twardych bądź bardzo twardych.

Materac usztywnia nie tylko kokos

Na ogólną odczuwalną twardość materaca wpływa nie tylko to co stanowi jego warstwę wierzchnią. Nie mniejsze znaczenie będzie miało to, co stanowi rdzeń materaca. Rdzeniem materaca nazwiemy rodzaj jego konstrukcji. Konstrukcja może być sprężynowa, piankowa bądź lateksowa. Najtwardsza konstrukcja to ta zbudowana z lateksu bądź wersja sprężyn kieszeniowych o nazwie multipocket. Rdzeń lateksowi stanowi najbardziej komfortowy rodzaj konstrukcji materaca i najbardziej odporny na odkształcenia z upływem czasu. Model kieszeniowy z kolei to sprężyny pojedynczo pakowane w woreczki dzięki czemu nie są ze sobą sztywno łączone. Taki rodzaj budowy charakteryzuje się cichą pracą materaca i jego pracą punktową. Wersja multipcoket oznacza niemal podwójną ilość sprężyn na metr kwadratowy co dodatkowo wpływa na większą sztywność całego materaca i na jego pracę punktową.

Alternatywa dla maty kokosowej o właściwościach usztywniających

Jeżeli z jakiegoś względu nie przekonuje Cię materac kokosowy polecamy zainteresować się alternatywą w postaci maty z trawy morskiej. Dodatkowym atutem tego rodzaju surowca jest charakterystyczny zapach suchej trawy ceniony ze względu na właściwości aromaterapeutyczne. W kwestii dalszych wątpliwości bądź dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu poprzez www.sennes.pl gdzie do dyspozycji pozostawiamy możliwość kontaktu telefonicznego, poprzez czat bądź mailowego. Spotkasz się tutaj z rzeczowymi odpowiedziami na nurtujące Cię pytań. Jeżeli zatem pojawiają się wątpliwości warto rozwiać je przed zakupem unikając w ten sposób ewentualnych pomyłek w wyborze.