poniedziałek, 05 grudzień 2022 11:06

Materac 200x200 cm dla dwójki osób dorosłych

Materac 200x200 cm Materac 200x200 cm pixabay

Dokonując zakupu nowego materaca warto zapoznać się jakie mamy możliwości na rynku. Materace w ostatnich latach zostały mocno udoskonalone i występuje duża różnorodność modeli jak i cen jakie oferują firmy zajmujące się sprzedażą. Ten artykuł w krótki sposób prezentuje na co zwracać uwagę aby być świadomym konsumentem i nie przepłacać a zarazem móc cieszyć się wygodnym miejscem do snu.

 

Konstrukcja materaca istotna dla trwałości materaca

Pierwszym ważnym czynnikiem doboru materaca 200x200 cm jest jego konstrukcja. Patrząc na wagę możemy stwierdzić czy potrzebujemy mocniejszej konstrukcji czy twardości materaca. Wyróżniamy w sprzedaży materace piankowe, które polecić można dla osób z niższą  wagą, nie posiadają konstrukcji więc mogą się szybciej zniszczyć. Warto też zwracać uwagę z jakiej pianki jest wykonany materac, dobry materac piankowy jest wykonany na bazie pianki HR. Ciekawszym i trwalszym rozwiązaniem dla osób dorosłych jest materac kieszeniowy lub lateksowy. Zaczynając od modeli kieszeniowych to posiadają one sprężyny opakowane w pojedyncze kieszonki materiału. Praca materaca jest cicha i punktowa. Konstrukcja kieszeniowa może być pocketowa czyli posiada ok 262szt sprężyn na m2. Dla osób ze zróżnicowaną wagą lub które wolą sztywne materace mniej uginające się są przewidziane konstrukcje multipocket posiadające ponad 500szt sprężyn na 1m2. Dobrą i trwałą inwestycją są materace lateksowe, gwarantują najlepszą jakość snu idealne podparcie dopasowane do krzywizn ciała. Na takim materacu nie czuć drugiej śpiącej osoby, dlatego nie przeszkadzamy sobie w czasie snu. Duży wybór znajdziesz na https://godre.pl/Materace-na-wymiar/Materac-200x200-cm-do-lozka-do-spania

Dostępne twardości materaca od miękkich po bardzo twarde

Producenci materacy stosują skalę twardości, która ma pomóc i ułatwić wybór odpowiedniego materaca. Twardości materacy nie są uniwersalne i mogą się różnić w zależności od sprzedawcy. Przykładowo możemy zaprezentować 4 stopniową skalę twardości. Twardość oznacza się literką H a dodatkowo liczba stojąca przy H oznacza przedział wagi, który odpowiedni będzie dla danego modelu materaca.

H1 materac miękki odpowiedni będzie dla osób z wagą do 60 kg

H2 to materac średnio twardy odpowiedni dla osób z wagą w przedziale wagowym 60-100kg

H3 twardy materac dla osób z wagą powyżej 100 kg

H4 model bardzo twardy odpowiedni dla osób z wagą ponad 120 kg.

Skala twardości to podpowiedź a nie wyznacznik. Jest grono ludzi, którzy mino niskiej wagi lubią spać na mocno twardych materacach. Twarde i bardzo twarde materace mają w swojej budowie sztywne warstwy kokosu czy końskiego włosia. Materace średnio twarde wykończone są różnymi piankami, posiadają różne właściwości i zalety. Na przykład pianka lateksowa jest przewiewna i odpowiednia dla alergików. Pianka molet natomiast będzie profilowana i delikatnie masująca. W materacach miękkich wykorzystuje się piankę visco memory. Pianka ta ma właściwości plastyczne, reaguje na nacisk i ciepło po ogrzaniu mięknie i zapamiętuje kształty.

Wymiar materaca 200x200 cm może być trudniej dostępny w standardowej sprzedaży jednak bez trudu znajdziemy go sklepie Godre.pl