wtorek, 10 styczeń 2023 13:37

Krzesło ortopedyczne - ratunek dla Twoich pleców

Krzesło ortopedyczne Krzesło ortopedyczne Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Wielogodzinna praca przy komputerze często odbija się na naszym zdrowiu. Przebywanie w pozycji siedzącej powoduje bóle kręgosłupa, które wpływają na jakość życia i samopoczucie.

Z pomocą przychodzą producenci proponujący krzesła ortopedyczne. Produkt ten dba o prawidłową pozycję kręgosłupa, dzięki czemu pozwala zapobiegać urazom. Na czym polega fenomen ortopedycznych krzeseł? Dlaczego warto wybrać ten rodzaj krzesła? Odpowiedzi na te pytania zawiera poniższy artykuł. 

Krzesło ortopedyczne - jak wpływa na nasze zdrowie? 

Krzesło ortopedyczne działa zarówno profilaktycznie, jak i rehabilitacyjnie. Praca siedząca może wpływać na powstawanie dolegliwości bólowych w okolicach lędźwi, karku czy ramion. Na fenomen ortopedycznych foteli biurowych wpływa ich idealne wyprofilowanie. Wyprofilowane siedzisko wymusza prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Konstrukcja fotela przywraca komfort siedzenia. Zdrowe krzesło jest dedykowane dla osób, którym doskwierają schorzenia kręgosłupa takie jak rwa kulszowa czy dyskopatia. Krzesło ortopedyczne pozwoli zapobiec ewentualnym dolegliwościom, dlatego poleca się je również dla osób zdrowych. Krzesło rehabilitacyjne sprawdzi się jako siedzisko dla dzieci. Wyrobi zdrowe nawyki, a co za tym idzie zapobiegnie wadom postawy. Dodatkowym atutem, który wpływa na komfort użytkowania są podłokietniki. Krzesła z podłokietnikami pozwalają na swobodną pracę bez konieczności stałego podnoszenia rąk. Napięcie rąk i ramion może w konsekwencji doprowadzić do napięć mięśniowych. Napięte mięśnie z czasem mogą powodować trwałe, trudne do wyeliminowania urazy. 

Krzesła ortopedyczne - gdzie się sprawdzą? 

Zastosowań foteli ortopedycznych może być wiele. Szczególnie polecane są jako zaopatrzenie biur. Fotele biurowe powinny zapewnić komfort pracy, ale również służyć profilaktyce zdrowego kręgosłupa. Należy zaznaczyć, że wygoda i zdrowie pracowników oddziałują w bezpośredni sposób na efektywność pracy. Pracodawcy coraz częściej zauważają konieczność dbania o zdrowie pracowników, dlatego fotel ortopedyczny to częsty widok w biurach. Krzesło ortopedyczne doskonale sprawdzi się także w domu. Posłuży zarówno do pracy, jak i rozrywki. Zapewni prawidłową postawę podczas odrabiania lekcji czy korzystania z komputera. 

Krzesło ortopedyczne stopniowo wypiera tradycyjne fotele. Zmaganie się bólami kręgosłupa prowadzi do stałych uszkodzeń, ale także spadku motywacji i chęci do pracy. Za pomocą prostej zmiany wyposażenia można zapewnić sobie, pracownikom i bliskim zachowanie prawidłowej pozycji. Twój kręgosłup Ci podziękuje!