poniedziałek, 21 marzec 2022 10:44

Kiedy warto skorzystać z przeszczepu włosów metodą BHT?

Przeszczep włosów BHT Przeszczep włosów BHT pixabay

Istnieje wiele metod przeszczepiania włosów, ale tylko część z nich pozwoli uniknąć nieestetycznych blizn. Aktualnie najczęściej stosowanymi metodami transplantacji włosów jest FUH i BHT

W pierwszej technice włosy do przeszczepu pobierane są z głowy, z miejsc, w których włosy są wciąż gęste. Przeszczep włosów BHT polega natomiast na pobraniu włosów z ciała, przede wszystkim z klatki piersiowej i pach. To metoda polecana osobom o dużej łysienie i rzadkich włosach, zwłaszcza mężczyznom.

Co to jest metoda BHT?

To jedna z dwóch aktualnie najpopularniejszych technik przeszczepu włosów, stosowana wówczas, gdy nie ma możliwości pobrania włosów bezpośrednio z głowy. Przeszczepy włosów BHT stosowane są zatem głównie w przypadku występowania poważnych problemów z łysieniem, zwłaszcza w przypadku mężczyzn łysiejących na czubku głowy i z dużymi zakolami. Choć włosy do przeszczepu pobierane są z innych części ciała niż głowa, w związku z czym mają nieco inny wygląd, to jednak po udanym przeszczepie, z czasem dostosowują się wyglądem do pozostałych włosów na głowie. Przeszczep włosów BHT daje możliwość uzupełnienia poważnych ubytków owłosienia nawet wówczas, gdy włosy na głowie są rzadkie. To metoda bezpieczna i sprawdzona. Zabiegi przeprowadzane są zawsze po wcześniejszym wywiadzie lekarskim, w znieczuleniu miejscowym. Zabieg realizowany jest w formie ambulatoryjnej i nie wymaga hospitalizacji pacjenta.

Kto korzysta z przeszczepów włosów metodą BHT?

Zdecydowana większość pacjentów przeszczepiających włosy metodą BHT to mężczyźni. Wynika to z faktu znacznie intensywniejszego łysienia mężczyzn niż kobiet. Gdy ubytki włosów są duże, a pozostałe na głowie włosy są rzadkie, zwykle nie ma już możliwości pobrania dużej liczby unitów (graftów). Wówczas przeszczep włosów BHT, z ciała, jest w zasadzie jedyną dostępną opcją. Warto pamiętać, że mężczyźni są zwykle znacznie bardziej owłosieni niż kobiety, przez co pobieranie włosów z ciała jest w ich przypadku dużo łatwiejsze. Włosy można pobierać z klatki piersiowej, pleców, pach, brody, a nawet miejsc intymnych. Jest to proces zindywidualizowany, zależy od wielu różnych czynników. Co ważne, pobieranie pojedynczych unitów nie powoduje blizn.

Przeszczepy włosów wykonywane są przez wiele osób, kobiety i mężczyzn, z różnych powodów, przede wszystkim w celu poprawy estetyki wyglądu i jako forma walki z kompleksami. Dzięki coraz większej dostępności takich metod jak przeszczepy włosów BHT praktycznie każdy ma możliwość przynajmniej częściowego zmniejszenia łysiny, oczywiście pod warunkiem, że jest zdrowy i kwalifikuje się do wykonania tego typu zabiegu.