Ginekomastię zwykle leczy się chirurgicznie. Zabieg chirurgiczny może być wykonany w trybie ambulatoryjnym lub stacjonarnym, w zależności od stanu zdrowia i preferencji pacjenta. Niektórzy pacjenci muszą nosić odzież uciskową przez sześć tygodni po zabiegu, aby zmniejszyć obrzęk i przyspieszyć powrót do zdrowia. Czas rekonwalescencji różni się w zależności od osoby, ale większość mężczyzn w pełni wraca do zdrowia w ciągu trzech miesięcy po operacji.
Czym jest ginekomastia?
Ginekomastia to stan, w którym mężczyźni rozwijają powiększone piersi. Termin ginekomastia pochodzi od greckich słów „gyne” oznaczających kobietę i „mastos” oznaczających pierś. Jest to stan, w którym mężczyźni rozwijają powiększone piersi. Ten stan może być spowodowany brakiem równowagi hormonalnej, otyłością, używaniem narkotyków lub nadmiernym spożyciem alkoholu. Ginekomastię można leczyć chirurgicznie, usuwając nadmiar tkanki piersi i złogi tłuszczu w okolicy piersi lub przyjmując leki blokujące produkcję estrogenu lub zmniejszające produkcję testosteronu w organizmie.
Jakie są objawy ginekomastii?
Mężczyźni mogą cierpieć na ginekomastię. Jest to powiększenie tkanki piersi u mężczyzn. Ten stan występuje najczęściej u dzieci, ale może również wystąpić u dorosłych. Ginekomastia występuje, gdy występuje brak równowagi między testosteronem i estrogenem. Zabieg taki jak ginekomastia Wrocław z powodzeniem jest realizowany dla pacjentów, którzy mają problemy na różnych poziomach. Zalety zabiegów pozwalających na redukcję problemów z ginekomastią są szeroko doceniane przez pacjentów, którzy bardzo często korzystają z nowoczesnych metod leczenia.
Niektóre z objawów ginekomastii to:
- Powiększona tkanka piersi,
- Wydzielina z sutków,
- Cofanie sutków.
Co powoduje ginekomastię?
Ginekomastia to rozwój nienormalnie dużych piersi u mężczyzn. Stan ten może być spowodowany różnymi czynnikami, od genetyki przez styl życia po brak równowagi hormonalnej. W niektórych przypadkach ginekomastia może być spowodowana chorobą podstawową lub skutkiem ubocznym leków. W innych przypadkach może to być efekt uboczny dojrzewania lub wynik przyrostu masy ciała i otyłości. Ginekomastia może być również spowodowana brakiem równowagi w poziomie hormonów, na przykład gdy jest zbyt dużo estrogenu w stosunku do testosteronu.