środa, 19 lipiec 2023 13:21

Jakie diety z wyborem menu są najskuteczniejsze?

dieta pudełkowa z wyborem menu dieta pudełkowa z wyborem menu mat.prasowe

Diety z wyborem menu oferują klientom wiele potraw dziennie do wyboru, a w rezultacie możliwe jest dostosowanie potraw do indywidualnych potrzeb. W najpopularniejszych firmach cateringowych potrawy podzielone są na kategorie, dzięki czemu klienci mogą zawęzić pole poszukiwań do potraw, które na przykład nie zawierają mięsa, glutenu czy laktozy lub też zostały skomponowane w celu przyśpieszenia efektów treningów lub procesu odchudzania się. Które z nich są najskuteczniejsze i jaka dieta pudełkowa z wyborem menu będzie dla nas najlepsza? 

 

Najlepsze diety odchudzające

Jeśli ktoś boryka się z nadprogramowymi kilogramami i pragnie zredukować wagę, wiele firm cateringowych oferuje dwa rodzaje diety, które mogą w tym pomóc. Pierwsza z nich jest dietą bez cukru, w której podstawę stanowią warzywa, owoce, duszony drób, orzechy czy dietetyczne koktajle. Ten rodzaj diety połączony z aktywnością fizyczną pozwala szybko zauważyć pierwsze efekty w lustrze, a ponadto sprawdza się w przypadku osób, które na co dzień odczuwają brak energii i permanentne zmęczenie. Cukier został tutaj zastąpiony zdrowymi zamiennikami, a wszystkie posiłki są idealnie zbilansowane i dostarczają organizmowi najważniejszych składników odżywczych.

Kolejną dietą, która może znacząco przyśpieszyć utratę dodatkowych kilogramów, jest dieta z ograniczoną ilością węglowodanów. Składa się głównie z owoców, warzyw, owoców morza, nabiału i mięsa, za to ograniczona w niej jest ilość skrobi i cukru. Jej zaletą jest fakt, że wpływa korzystnie na działanie układu trawiennego i przyśpiesza metabolizm, a dzięki temu konsument zaczyna tracić kilogramy. 

Najlepsza dieta dla osób trenujących

W dzisiejszych czasach panuje moda na atletyczną sylwetkę, dlatego ludzie w różnym wieku odwiedzają siłownię i pracują nad swoim wyglądem. Intensywne treningi zapewniają ogromną część sukcesu w tym zakresie, ale równie ważna jest dieta. Najlepszym wyborem w tej sytuacji jest dieta z podwyższoną zawartością białka. Dzieje się tak, ponieważ białko stanowi najważniejszy budulec mięśni. Jeśli będzie organizmowi dostarczane w odpowiednich ilościach, efekty ciężkich ćwiczeń będą szybciej widoczne.

Dieta tego rodzaju musi zawierać również odpowiednią ilość składników mineralnych i innych substancji odżywczych, które sprawią, że organizm będzie szybciej regenerował się po wysiłku. Bazuje ona na mięsie, warzywach, rybach i nabiale. Część posiłków nadaje się do zjedzenia przed treningiem, a część do spożycia zaraz po treningu. Dania są skomponowane tak, aby budować beztłuszczową masę mięśniową. Po więcej informacji zapraszamy na https://goodiefoodie.pl/.