poniedziałek, 08 marzec 2021 11:16

Indywidualny projekt domku letniskowego: ile to kosztuje?

domek letniskowy drewniany domek letniskowy drewniany

Domki letniskowe drewniane to zdecydowanie najlepszy wybór na całoroczny odpoczynek. Takie konstrukcje mają wiele zalet, charakteryzują się m.in: wydajnością energetyczną oraz modułowością konstrukcji. Jednak najistotniejszym jest niski koszt oraz szybka budowa.

 

Projekt domku letniskowego: od czego zacząć?

Budowę domku letniskowego należy zacząć od wybrania odpowiedniej firmy, która zajmuje się produkcją konstrukcji drewnianych. Dostawca domów z drewna musi przede wszystkim mieć długoletnie doświadczenie oraz być godny zaufania – wtedy będziesz miał pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, a projekt domku letniskowego spełni Twoje najśmielsze oczekiwania. Ponadto ważne jest, aby wybrana przez Ciebie firma używała materiałów najwyższej jakości, ponieważ tylko wtedy będziesz mógł cieszyć się długowiecznością swojej konstrukcji.

Indywidualny projekt domku: koszt

Idealny domek letniskowy drewniany to spełnienie marzeń wielu osób. W Polsce jest mnóstwo dostawców domów drewnianych, ale Dom Mistrza jest jednym z tych dostawców, który może zaoferować każdemu klientowi indywidualny projekt domku z drewna. Ta firma ma wiele do zaoferowania, m.in. wybitną jakość produktów użytych do budowy domów oraz niezawodne projekty, cieszące się niezwykłą innowacyjnością. Indywidualny projekt domku letniskowego może być modyfikowany według potrzeb każdego klienta. Jeśli marzysz o dodatkowych drzwiach, zmianie położenia okien, liczbie ścian wewnętrznych itp. to wszystko jest możliwe. Można by pomyśleć, że uzyskanie indywidualnego projektu jest bardzo drogie, ale tak nie jest. Niezależnie od tego jakie zmiany wprowadzisz, albo czy zaprojektujesz dom od podstaw – cena pozostaje taka sama.

Budowa letniego domku: czas

Nie jest tajemnicą, że montaż domu z drewna jest prosty i szybki. Wybudowanie konstrukcji drewnianej może zająć nawet niecały miesiąc. Jednak należy pamiętać, że czas budowy jest zależny od wielu czynników, takich jak: powierzchnia czy kształt domu lub nawet warunki pogodowe. Standardowy czas powstania domku letniskowego marzeń to 2-3 miesiące. Natomiast wybierając Dom Mistrza ten proces może zająć jedynie 6-8 tygodni – po tak krótkim czasie będziesz mógł cieszyć się wymarzonym domkiem czerpiąc przy tym przyjemność z jego niesamowitych zalet. Co więcej, dzięki lekkości oraz trwałości materiału taką konstrukcję można wybudować w fabryce, a potem łatwo przetransportować na dowolną działkę – zyskując tym samym na czasie. Warto wcześniej dobrze przemyśleć swój projekt, ponieważ wcześniejsze zaplanowanie domku letniskowego skutkuje oszczędnością czasu w późniejszych etapach.

Domek letniskowy: możliwe ograniczenia

O czym należy pamiętać projektując swój wymarzony domek letniskowy? Oczywiście, o tym, co może ograniczać Twoją wyobraźnie. Nie jest tajemnicą, że każdy z nas chciałby, żeby budowa upragnionego domku odbyła się bez żadnych restrykcji. Jednak te można napotkać już we wczesnym procesie projektowania konstrukcji. Warto zatem mieć na uwadze możliwe ograniczenia, takie jak:

  • Powierzchnia domu;
  • Wielkość działki;
  • Wysokość dachu oraz jego kształt;
  • Odległość domu od granicy działki.

Wybierając najlepszego na rynku dostawcę konstrukcji drewnianych możesz być pewny, że pomoże Ci rozwiązać każdy z tych problemów. Przy budowie domku z drewna nie ma nic cenniejszego niż spotkanie na swojej drodze wybitnych profesjonalistów, którzy gotowi są nie tylko pomóc, ale również spełnić Twoje marzenie. 

Jedno jest pewne, niezależnie od tego czy wybierzesz gotowy projekt domku czy zaplanujesz go od podstaw, z zespołem Dom Mistrza możesz liczyć na to, że w krótkim czasie, będziesz posiadaczem domku letniskowego swoich marzeń.