środa, 23 listopad 2022 11:29

Homeopatia – jak pomaga zwalczać infekcje wirusowe?

homeopatia warszawa homeopatia warszawa Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Sezon wzmożonych infekcji w pełni, a co za tym idzie większość z nas szuka skutecznych sposobów na wzmocnienie odporności. Alternatywą dla tradycyjnych leków są leki homeopatyczne. W poniższym artykule opowiemy o tym, jak homeopatia pomaga w walce z sezonowymi infekcjami.

 

Czym jest homeopatia?

Leczenie homeopatyczne jest w pełni uznawane przez Światową Organizację Zdrowia. Skupia się na podejściu holistycznym i postrzeganiu schorzeń człowieka przez pryzmat całego organizmu.

Ponadto w leczeniu homeopatycznym stosuje się preparaty homeopatyczne, które mają naturalny skład. Homeopatia nie skupia się wyłącznie na redukowaniu objawów, jak ma to często miejsce w przypadku medycyny tradycyjnej. Zakłada się, że człowiek to połączenie z ciała, duszy i umysłu.

Terapia ma przywrócić równowagę w każdej sferze, dzięki czemu objawy choroby ustępują. Główną zasadą związaną z lekami homeopatycznymi jest: „podobne należy leczyć podobnym”. Chodzi o podawanie pacjentowi niewielkich dawek leku, który w większych dawkach mógłby wywoływać objawy chorobowe.

Preparaty homeopatyczne a infekcje sezonowe

Zastosowanie homeopatii jest uzasadnione i skuteczne w przypadku chorób przewlekłych, ale czy lekami można leczyć także klasyczne przeziębienie? Oczywiście, że tak. Tabletki homeopatyczne stosowane są w przypadku różnych infekcji, takich jak choroby układu oddechowego, stany zapalne układu moczowego itp.

Co istotne – skład (i stężenie) leków homeopatycznych jest w pełni bezpieczne także dla dzieci. Rodzice chętnie sięgają po lek homeopatyczny, by uchronić maluchy przed ingerującymi w organizm farmaceutykami. Do produkcji leków homeopatycznych używa się składników pochodzenia roślinnego, mineralnego i zwierzęcego.

Wśród leków homeopatycznych znajdziesz preparaty na kaszel, ból gardła, na zatoki. Stosowanie homeopatii w przypadku infekcji i przeziębień wspomaga organizm w walce z wirusami. Poszczególne leki pomagają też obniżyć gorączkę (pamiętaj, że należy ją zbijać dopiero, gdy przekroczy 38 stopni).

Oczywiście na początek warto skonsultować się z homeopatą (homeopatia warszawa), który dobiera lek nie tylko w celu zwalczenia objawów, lecz do konkretnego pacjenta. Produkty homeopatyczne dobierane są bowiem właśnie do danego pacjenta, a homeopata bierze pod uwagę szereg czynników i ogólny stan organizmu.

Jaki jest skład leków homeopatycznych?

Jak wspomnieliśmy – działanie leków homeopatycznych opiera się na zastosowaniu naturalnych składników.

Do najczęściej stosowanych składników należą:

  • Arnica montana
  • Chamomilla vulgaris
  • Aloe

Preparaty występują pod postacią tabletek, ale także syropów czy jako krople doustne. Nie mają one skutków ubocznych i nie wchodzą w interakcję z innymi lekami (konwencjonalnymi także).