poniedziałek, 21 listopad 2022 17:43

Co dają zatyczki do uszu?

Zatyczki do uszu Zatyczki do uszu Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Hałasy z ulicy, chrapanie partnera, a nawet tykanie zegara mogą utrudniać zasypianie i sprawiać, że o poranku wstajemy zmęczeniu. Do uszu stopery chronią przed drażniącymi dźwiękami i umożliwiają cieszenie się głębokim snem.

Stopery do uszu wykonywane z gumy pasują zarówno do wąskich i długich przewodów słuchowych, jak i do uszu o zupełnie innym kształcie. Dowiedz się więcej o zaletach zatyczek.

  1. Zatyczki do uszu remedium na problemy ze snem
  2. Stopery gumowe bezpieczne dla uszu

Problemy z zasypianiem i częste wybudzanie się z powodu hałasu w nocy sprawia, że organizm przestaje się regenerować, a o poranku odczuwa się zmęczenie. Wkładanie do uszu zatyczki umożliwia stłumienie drażniących dźwięków, dzięki czemu można lepiej się wyspać. Stopery są przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, gdyż można dopasować je do kształtu i wielkości uszu. Dowiedz się, jak działają stopery woskowe i gumowe i dlaczego warto z nich korzystać.

Zatyczki do uszu remedium na problemy ze snem

Stopery do uszu dostępne w aptekach i drogeriach skutecznie wyciszają niepożądane dźwięki otoczenia. Ich działanie polega na tym samym co innych materiałów wyciszających. Warstwa gumy lub wosku tłumi falę dźwiękową, dlatego do uszu dociera znacznie cichsza. Dzięki temu narząd słuchu nie odbiera drażniących bodźców, a jedynie delikatne dźwięki, które nie powodują wybudzania w czasie snu.

Zatyczki do uszu wkłada się bezpośrednio do przewodu słuchowego. Są przeznaczone do wielokrotnego użytku, dlatego po wyjęciu z uszu, można zakładać je ponownie do czasu aż przestaną tłumić dźwięki w odpowiednim stopniu. Wkładanie zatyczek do kanału słuchowego nie powoduje dolegliwości bólowych. Filtr akustyczny działa bez wciskania ich na siłę w głąb ucha. Różne rodzaje zatyczek i ich szeroka rozmiarówka sprawiają, że bez trudu dobierze się odpowiednie stopery dla siebie. 

Stopery gumowe bezpieczne dla uszu

Stopery gumowe służą nie tylko do ułatwiania zasypania, ale i do ochrony słuchu. Ochrona słuchu w czasie pracy w hałasie ogranicza ryzyko trwałego uszczerbku na zdrowiu. Zatyczki dopasowane do kształtu ucha sprawiają, że hałas w pracy nie ma negatywnego wpływu na rozpoznawanie dźwięków. Zatyczka w kanale słuchowym w żaden sposób nie ogranicza swobody ruchów ani nie powoduje dyskomfortu. Szeroki wybór zatyczek sprzyja ich dopasowaniu do ucha, dlatego można je nosić przez cały dzień pracy bez ryzyka, że spowodują stan zapalny lub podrażnienie. Dodatkowo różne rodzaje stoperów umożliwią wybranie spośród nich jednego, dopasowanego do charakteru pracy na danym stanowisku.