sobota, 01 lipiec 2023 11:48

Prywatne kliniki medyczne w Warszawie - jak wybrać?

przychodnia medyczna Warszawa przychodnia medyczna Warszawa pixabay

Prywatna opieka medyczna stanowi alternatywę dla publicznej służby zdrowia i jest coraz częściej wybierana przez pacjentów. Decydują o tym różne czynniki które warto przeanalizować przed podjęciem decyzji o korzystaniu z usług jednej z prywatnych przychodni lub klinik. Prywatnych przychodni medycznych Warszawa jest też coraz więcej i pacjent może mieć dylemat, na którą z nich się zdecydować. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze opcji dla siebie czy swojej rodziny? Podpowiadamy.

 

Rodzaje prywatnych placówek medycznych w Warszawie

Analizując ofertę prywatnych klinik medycznych w Warszawie warto w pierwszej kolejności nieco je pogrupować. Możemy bowiem mieć do czynienia z przychodniami działającymi analogicznie jak placówki państwowe, jednak nie w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, a odpłatnie – bądź to w oparciu o jednorazową opłatę za wizytę, bądź też zróżnicowane co do zakresu i ceny pakiety medyczne w centrach medycznych w Warszawie.

W drugiej grupie można umieścić specjalistyczne prywatne kliniki medyczne w Warszawie, ukierunkowane na jeden zakres działalności – np. oferujące zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, stomatologii czy np. ginekologii i położnictwa. I jeszcze jedna grupa placówek – wielospecjalistyczne, posiadające szeroki wachlarz specjalistów, łącznie z własnym szpitalem prywatnym czy też opieką w ramach chirurgii jednego dnia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kliniki prywatnej Warszawa?

Dokonując wyboru przychodni niepublicznej Warszawa, w pierwszej kolejności warto określić, jaki typ pomocy medycznej jest nam aktualnie potrzebny. Przykładowo osoby leczące się u specjalistów z danej dziedziny, jak np. neurolog, powinny w wyborze kierować się możliwością wykupienia szerokiego pakietu potrzebnego w ich chorobie. Najkorzystniejszą opcją jest wykupienie pakietów medycznych, które oferują prywatne firmy medyczne w ramach danej sieci placówek. Zazwyczaj im droższy pakiet, tym szersza opieka medyczna gwarantowana w jego ramach – wówczas już bezpłatnie, chociaż niekiedy z limitem rocznym ilości wizyt czy koniecznością dopłaty niewielkiej kwoty za każdą wizytę np. u specjalisty. W dobrej sytuacji są tu osoby, które z takich pakietów mogą korzystać w ramach dodatkowych bonusów pozapłacowych u pracodawcy, który bądź opłaca pakiet bądź też dopłaty są symboliczne, a oferta szersza niż w przypadku klientów indywidualnych, prywatnych.

Warto również zweryfikować, jakie przychodnia medyczna Warszawa ma opinie wśród osób korzystających z usług danej placówki lub całej sieci – czy czas oczekiwania na wizytę u specjalisty jest dla nas akceptowalny. Dla wielu osób czynnikiem decydującym może być również lokalizacja placówki – w niewielkiej odległości od miejsca zamieszkania czy miejsca pracy – zatem jednemu pacjentowi wygodniej będzie brać pod uwagę przychodnie lekarskie warszawa centrum, a innemu - przychodnie lekarskie warszawa śródmieście.

Znaczenie może mieć także fakt, że w danej przychodni przyjmuje konkretny lekarz, u którego się leczymy i mamy zaufanie, czy też jest polecanym i cenionym specjalistą w swojej dziedzinie.