czwartek, 30 czerwiec 2022 15:38

Chirurgia plastyczna – dlaczego warto z niej korzystać?

chirurgia plastyczna chirurgia plastyczna istock

Któż z nas nie chciałby wyglądać pięknie, szczupło i zawsze młodo? Niestety nie jest to takie proste. Na szczęście nowoczesna chirurgia plastyczna daje takie możliwości.

Decydując się na zabieg, możesz spełnić marzenia o pięknym wyglądzie. Które procedury będą tymi najbardziej popularnymi? Jak chirurgia plastyczna może odmienić twój wygląd? Wyjaśniamy!

Chirurgia plastyczna – najpopularniejsze zabiegi

Jak odjąć sobie 10 lat z metryki? To wiedzą tylko chirurdzy plastycy! Obecnie na rynku mamy do dyspozycji wiele procedur, które naprawdę potrafią odmłodzić i sprawić, że będziemy wyglądać lepiej. Facelifting czy plastyka powiek to właśnie te zabiegi, które sprawiają, że twarz zdecydowanie się odmładza. Znikają obwisłości, buzia staje się bardziej napięta, a skóra ujędrniona. Niezwykle popularnym zabiegiem z zakresu chirurgii plastycznej jest również powiększanie piersi. Panie mają do dyspozycji wiele metod i technik: implantami, własnym tłuszczem (przy rekonstrukcji piersi można skorzystać również z odtworzenia biustu własnymi tkankami z brzucha lub z pleców). Jeśli szukasz sposoby na wyszczuplenie ciała, to chirurgia plastyczna także będzie doskonałym rozwiązaniem! Dlaczego? Daje ona możliwości tam, gdzie dieta lub aktywność fizyczna to za mało. Liposukcja czy abdominoplastyka to zabiegi, które pozwalają pozbyć się dużych ilości tkanki tłuszczowej. Liposukcje można zastosować na obszarze np. brzucha, ud, pleców, ramion, pośladków – czyli wszędzie, gdzie tłuszczyk gromadzi się w nadmiarze. Natomiast abdominoplastyka to zabieg, który polega na wycięciu nadmiarów tkanek z brzucha. Jest to zabieg szczególnie polecany np. gdy dużo schudliśmy, a w obszarze brzucha pozostała luźna skóra, która nie ma możliwości ponownego obkurczenia się. Żaden inny zabieg nie daje możliwości ukształtowania sylwetki w tak dużym stopniu.

Jaką klinikę chirurgii plastycznej wybrać?

Jeśli szukasz kliniki chirurgii plastycznej, to przed tobą niełatwe zadanie. Decydując się na zabieg, w ręce chirurga oddajesz przecież nie tylko swoją urodę, ale przede wszystkim zdrowie. Dlatego przed przystąpieniem do zabiegu musisz sprawdzić szereg dostępnych klinik, lekarzy, lokalizacji. Przygotuj się, że do najlepszych lekarzy będziesz musiała czekać po kilka miesięcy na konsultację. W tym czasie sprawdzaj i zasięgnij opinii u kilku specjalistów. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że trafiłaś do tego, który najbardziej odpowiada twoim potrzebom. Do dyspozycji masz naprawdę wiele klinik chirurgii plastycznej. Dużo pacjentek potrafi na operację udać się na drugi koniec Polski. Ty też nie miej oporu przed szukaniem specjalistów, którzy znajdują się dalej od twojego miejsca zamieszkania. Czytaj i sprawdzaj opinie na forach oraz grupach dla pacjentek – to prawdziwa kopalnia wiedzy i sprawdzonych opinii.

Chirurgia plastyczna – czy zabiegi są drogie?

Operacje z zakresu chirurgii plastycznej nie należą do najtańszych. Wręcz przeciwnie. Zbyt niska cena zabiegu powinna pobudzić twoją czujność. W koszt operacji wchodzi przecież profesjonalna opieka, często kilkudniowy pobyt w klinice, wieloletnie doświadczenie lekarza, skomplikowany sprzęt, który wymaga utrzymania. Takie zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej potrafią więc kosztować nawet ponad 20 000 zł (jak np. powiększanie piersi), ale są również procedury, które kosztują o wiele mniej – od kilku tysięcy zł. Ceny zabiegów zależą od stopnia skomplikowania problemu i zakresu operacji.