poniedziałek, 02 styczeń 2023 16:14

Zabieg endermologii – skuteczny sposób na modelowanie sylwetki

Endermologia Dr Witwicki Endermologia Dr Witwicki pexels

Jeśli zbliża się twoja wymarzona wakacyjna wycieczka, a ty nie jesteś gotowa, aby pokazać swoje ciało na plaży, umów się na serię zabiegów endermologii.

Dzięki nim pozbędziesz się cellulitu, wygładzisz skórę i przede wszystkim wymodelujesz sylwetkę. Ty również możesz w tym roku bez skrępowania założyć kostium kąpielowy. Sprawdź, jakie efekty daje endermologia!

Endermologia – co to za zabieg?

To jedna z najczęściej wybieranych procedur modelujących sylwetkę. Od lat zajmuje czołowe miejsca na liście zabiegów wyszczuplających bezinwazyjnie. Endermologia polega na głębokim, mechanicznym masażu przy użyciu podciśnienia. Podczas zabiegu urządzenie działa na tkankę łączną, rozpoczynając szereg procesów korzystnych dla sylwetki. Dochodzi do zwiększenia mechanizmu metabolizmu tkanki tłuszczowej, tłuszcz jest rozkładany, co w efekcie daje wyszczuplenie obszaru zabiegowego i wygładzenie cellulitu. Podczas zabiegu następuje rozciąganie skóry pomiędzy specjalnymi mechanicznymi wałkami, te ruchy pobudzają fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych. Dzięki temu możemy zauważyć poprawę kondycji skóry, staje się ona bardziej gęsta, gładka i elastyczna.

Endermologia – na bóle i obrzęki

Oprócz efektu wyszczuplenia sylwetki, endermologia to także zabieg, który sprawdzi się w wielu innych terapeutycznych wskazaniach. Ten zabieg poprawia krążenie krwi i limfy, co pozytywnie wpływa na usuwanie toksyn z organizmu i prawidłowe odprowadzanie nagromadzonych płynów. Szczególnie latem kobiety często borykają się z problemem nadmiernych obrzęków ciała, dlatego endermologia będzie doskonałym zabiegiem, który przyniesie ulgę w codziennym funkcjonowaniu. Poza tym intensywny masaż ten jest także stosowany do eliminowania bólu pleców, stawów i odcinka szyjnego oraz leczenia uszkodzeń więzadeł i ścięgien. Sam zabieg jest bardzo przyjemny i relaksujący, dlatego oprócz wielu pozytywnych długotrwałych efektów, podczas zabiegu możemy się także odprężyć.

Jak często wykonuje się endermologię?

Jest to zabieg, który najlepsze rezultaty daje po wizytach w gabinecie w ramach serii. Liczba zabiegów jest ustalana indywidualnie podczas konsultacji, zależy ona od stanu ciała i predyspozycji pacjenta. Zazwyczaj należy wykonać serię od 10 do 15 wizyt, co 2-3 dni. Pierwsze efekty będą widoczne już po pierwszych zabiegach, ale systematyczność i konsekwencja są ważne, aby osiągnąć pełny rezultat. Pamiętaj, że ciało stale się zmienia i jego stan jest wpływany przez dietę, aktywność fizyczną, ilość wypijanej wody. Dlatego tego typu zabiegi warto wykonywać systematycznie, np. raz do roku, aby cieszyć się doskonałym efektem ujędrnienia i wymodelowania ciała. Dobrym pomysłem jest również wykonywanie zabiegów przypominających raz na miesiąc.

Ile kosztuje endermologia?

Cena zabiegu będzie się różnić w zależności od gabinetu medycyny estetycznej, jego lokalizacji oraz ilości potrzebnych zabiegów – np. od 100 do ok. 200 zł za jeden zabieg. Często kliniki oferują atrakcyjne zniżki na pakiety zabiegów, warto więc zakupić serię z wyprzedzeniem. Do kosztów należy dodać także specjalne ubranie, w którym wykonywany jest zabieg. Jest to jednorazowy wydatek – ubranie zostaje z nami na zawsze.

Źródło: https://drwitwicki.pl/zabiegi/cialo/endermologia-lpg-lipomassage/