poniedziałek, 01 sierpień 2022 09:45

Siemię lniane a domowe kosmetyki

siemię lniane siemię lniane pixabay

Lniane siemię jest cennym dodatkiem do naszej diety, dzięki któremu możemy wspierać organizm i chronić go przed wieloma problemami ze zdrowiem.

Siemię lniane jest też wyjątkowym darem natury, z którego naturalna kosmetyka korzysta coraz chętniej. W jaki sposób siemię lniane może nam pomóc w walce o piękny wygląd?

Siemię lniane a naturalna kosmetyka – o czym warto pamiętać?

Przesuszające się włosy, skłonna do podrażnień skóra – oto problemy kosmetyczne, z którymi można się uporać przy pomocy siemienia lnianego. Dlaczego? Bo substancje, które znajdują się w jego nasionach, wykazują wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne. To zasługa cennych dla zdrowia kwasów tłuszczowych, witamin z grupy B oraz takich minerałów, jak magnez, żelazo oraz cynk. Dzięki temu maseczka do włosów, w której pojawia się siemię lniane, skutecznie nawilża przesuszone włosy i poprawia ich wygląd. A co z pielęgnacją skóry? Tu pomocna będzie maseczka, dzięki której cera stanie się zdrowsza i piękniejsza. Lepsze nawilżenie, oczyszczone pory oraz mniej uciążliwych podrażnień – oto korzyści, na jakie mogą liczyć sympatycy maseczek z siemienia lnianego.

Maseczka z siemienia lnianego

Siemię lniane to bardzo ważny dodatek do zdrowej diety, dzięki któremu możemy skuteczniej dbać o przewód pokarmowy oraz o sylwetkę. Warto jednak pamiętać, że siemię lniane doskonale poradzi sobie jako naturalny kosmetyk, a przygotowana z niego maseczka do twarzy pomoże nam w walce o zdrową i piękną cerę. Co warto wiedzieć na ten temat?

Jak wspomnieliśmy już wyżej, siemię lniane to rewelacyjne źródło wielu cennych dla zdrowia i pięknego wyglądu substancji. Znajdziemy w nim sporo kwasów tłuszczowych omega, które mają zbawienny wpływ na skórę (szczególnie trądzikową). Siemię lniane nawilża, odżywia i chroni skórę, a tym samym w prosty i skuteczny sposób poprawia jej wygląd. A jak przygotować maseczkę do twarzy z siemienia lnianego? To proste! Wystarczy sięgnąć po 2 łyżki nasion lnu i zalać je ¼ szklanki ciepłej wody. Po 15 minutach otrzymamy kleik, który należy nałożyć na skórę na 20 minut. Taka maseczka do twarzy może dodatkowo zawierać odrobinę soku z cytryny (jeśli chcemy rozjaśnić cerę) lub naturalnego jogurtu (jeśli naszym głównym celem jest ochrona skóry przed bakteriami). Ten prosty zabieg kosmetyczny zaskakuje swoją skutecznością, a im prędzej docenimy siemię lniane, tym lepiej dla nas i naszej skóry.

Siemię lniane może zaskoczyć nas swoimi niezwykłymi właściwościami. Zarówno jako składnik naszej diety, jak i jako podstawa wielu domowych maseczek, siemię sprawdzi się doskonale. Korzystajmy zatem z jego niezwykłych właściwości – z pewnością będzie to miało dobry wpływ na nasz organizm, a żeby to zrobić zachęcamy do zakupu odpornościowej mieszanki z dodatkiem siemia lnianego ze strony https://super-racjonalni.pl/.