czwartek, 05 październik 2023 15:45

Olejek z drzewa herbacianego pomoże Ci z trądzikiem i nie tylko – 2 cudowne właściwości olejku herbacianego

olejek z drzewa herbacianego olejek z drzewa herbacianego Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

To już któryś krem z kolei, który nie pomógł Ci w walce z trądzikiem, a jedynie pomniejszył stan Twojego konta. Już powoli przestajesz wierzyć, że te wszystkie środki cokolwiek zdziałają. Każdy poprzedni miał usunąć problem w kilka dni. Mija kolejny miesiąc, a sytuacja nie uległa żadnej poprawie. W tej zaciętej batalii z własną skórą mogłaś zapomnieć o jednej rzeczy. Pomogą Ci jedynie środki, których działanie jest potwierdzone wieloletnimi badaniami naukowymi. Świetnym przykładem jest olejek z drzewa herbacianego. Olejek herbaciany – co ma do zaoferowania? 2 właściwości, które poznasz w dzisiejszym artykule. Zapraszamy!

 

Przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze właściwości olejku z drzewa herbacianego to klucz w walce z trądzikiem

Naturalny olejek z drzewa herbacianego ma właściwości antyseptyczne. Dzięki temu nałożenie go na zmianę trądzikową sprawia, że na danym obszarze przestają namnażać się bakterie wywołujące wzrost niedoskonałości. Przy stosowaniu olejku zauważysz jego działanie przeciwbakteryjne niemalże od razu. Kiedy dostrzeżesz nową niedoskonałość na Twojej skórze, potraktuj ją olejkiem herbacianym. Wystarczy kropla, a skutecznie zahamujesz rozwój stanu zapalnego. Poza takim doraźnym działaniem olejek z liści drzewa herbacianego oferuje również długoterminowe korzyści dla Twojej trądzikowej skóry.

Olejek z drzewa herbacianego wyreguluje gruczoły łojowe, dzięki czemu na Twojej skórze przestaną pojawiać się nowe niedoskonałości

Tea tree oil ma pozytywny wpływ na pracę gruczołów łojowych. To element Twojej skóry, który niewyregulowany stwarza trądzikowi duże pole do popisu. Wystarczy, że poznasz prostą zależność, a Twoje spojrzenie na walkę z trądzikiem drastycznie się zmieni.

Trądzik jest powodowany przez nadmierne przetłuszczanie się skóry. Rozregulowane gruczoły łojowe wytwarzają za dużo sebum. W efekcie Twoja skóra się błyszczy, a pory się zatykają. Stąd prosta droga do powstawania kolejnych niedoskonałości. Dlatego wyregulowanie pracy gruczołów łojowych to kluczowa kwestia przy walce z trądzikiem. Wyregulowane gruczoły będą produkowały odpowiednią ilość sebum, dzięki czemu skóra przestanie się błyszczeć i przestaną się na niej pojawiać się nowe wypryski.

Jak stosować olejek z drzewa herbacianego? Podsumowanie

Regularne stosowanie olejku herbacianego sprawi, że pozbędziesz się wszystkich niedoskonałości. Ponadto zatrzymasz powstawanie kolejnych wyprysków. Czysty olejek herbaciany normalizuje pracę gruczołów łojowych i w efekcie redukuje błyszczenie cery. Zastosujesz go w bardzo prosty sposób. Możesz punktowo nakładać olejek herbaciany na poszczególne zmiany trądzikowe. Jeśli wolisz działać delikatniej, ale na obszarze całej twarzy, dodaj kilka kropli olejku herbacianego do Twojego ulubionego kremu. Wzbogacisz go w ten sposób w cudowne właściwości olejku herbacianego.

Wykorzystaj wskazówki poznane w tym artykule, a niebawem zauważysz przeciwtrądzikowe działanie olejku herbacianego. Sprawdź sama!