piątek, 04 listopad 2022 13:43

Jak skutecznie przyspieszyć porost włosów?

tabletki na porost włosów tabletki na porost włosów - Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Nasze włosy są naszą najlepszą wizytówką, więc nic dziwnego, że zwykle poświęcamy wiele czasu na ich pielęgnację. Zdarza się jednak, że nasze włosy nie chcą rosnąć dokładnie w taki sposób, w jaki byśmy tego chcieli.

Choć zapuszczanie włosów jest procesem czasochłonnym, to w tej kwestii jednak brakuje nam odrobinę cierpliwości. Wobec tego, jakie są skuteczne sposoby na to, by przyspieszyć porost włosów?

Ziołowe wcierki i olejki na porost włosów

Jedną z najbardziej standardowych metod na przyspieszenie porostu włosów jest stosowanie olejków oraz wcierek. Są to najczęściej preparaty ziołowe, które zawierają w sobie szereg odżywczych składników. Tak naprawdę, ich zdanie nie polega jedynie na stymulowaniu wzrostu włosów, a na głębokim i intensywnym odżywieniu skóry głowy. Efekty stosowania olejków i wcierek należy rozpatrywać w perspektywie długoterminowej, uwzględniając oczywiście ich regularne stosowanie. Z pewnością jednak znacznie poprawią one kondycję włosów, a także przyczynią się do ich nieco szybszego wzrostu.

Tabletki na porost włosów- stymulowanie wzrostu włosów od wewnątrz

Jeśli zależy nam na najbardziej efektywnym sposobie na porost włosów, warto zdecydować się na działania "od wewnątrz". Pomogą nam w tym tabletki w formie suplementu diety np. https://klinika-urody.com.pl/najlepsze-tabletki-na-porost-wlosow/, które dostarczą nam niezbędnych składników odżywczych i witamin, które są włosom niezbędne. Dzięki takim tabletkom nie tylko pobudzimy cebulki włosów, ale także znacznie je wzmocnimy, co przyczyni się do zmniejszenia wypadania naszych kosmyków. Tabletki wpłyną również korzystnie na odbudowę struktury włosa i poprawią jego kondycję. Działanie na włosy "od wewnątrz" cechuje się obecnie największą skutecznością. Zgodnie z tym, na co wskazuje wielu producentów, pierwsze efekty takiej kuracji mogą być widoczne już po upływie 2-3 tygodni. W miarę regularnego stosowania, nasze włosy będą rosły o wiele szybciej, a różnica będzie widoczna gołym okiem. Warto sprawdzić również taki ranking tabletek na porost włosów: https://ctn.com.pl/tabletki-na-wypadnie-wlosow/

Peelingi do skóry głowy- czy przyspieszą one porost włosów?

Jedną z metod na porost włosów, która obecnie zyskuje sobie coraz to większą popularność, jest stosowanie peelingów do skóry głowy. Peeling ma przede wszystkim za zadanie oczyścić skórę głowy z martwego naskórka, a także zadbać o odpowiednie pobudzenie krążenia. Wobec tego cebulki włosów stają się o wiele bardziej dotlenione, co znacznie zwiększa absorbowanie przez nie składników odżywczych. Proces ten będzie korzystnie wpływał na porost włosów i znacznie poprawi także ich kondycję. Niemniej jednak warto przygotować się na to, że na pierwsze efekty peelingowania skóry głowy będziemy musieli dość długo poczekać.

Napary z pokrzywy- ziołowy, naturalny sposób na przyspieszenie porostu włosów

Z pewnością zdajmy sobie świetnie sprawę z tego, że nasze włosy poniekąd uzależnione są od naszej diety. Im jest ona zdrowsza i lepiej zbilansowana, wówczas nasze kosmyki reprezentują sobą o wiele lepszą i zdrowszą kondycję. Niemniej jednak można ich wzrost dodatkowo wspomagać pijąc napar z ziela pokrzywy. Jest to jeden z najstarszych sposobów na to, by pobudzić włosy do wzrostu. Napar z pokrzywy działa od wewnątrz i jego zadaniem jest odbudowa wiązań białkowych. Niekiedy można spotkać się z tym, że rekomendowane jest płukanie włosów takim naparem przy jednoczesnym wykonywaniu masażu skóry głowy. Z pewnością jest to sposób całkowicie naturalny i bezpieczny, który przyczyni się do poprawy kondycji włosów. Nie spodziewajmy się jednak po takiej kuracji ich gwałtownego i szalonego wzrostu. Zmiany będą bowiem wyjątkowo subtelne.