poniedziałek, 01 sierpień 2022 09:44

Suplementy diety, które obniżają poziom trójglicerydów

poziom trójglicerydów poziom trójglicerydów fot: pixabay

Jeśli poziom trójglicerydów jest bardzo wysoki, lekarz może zalecić suplement obniżający poziom trójglicerydów, taki jak fibraty, niacyna lub kwasy omega-3. Nigdy jednak nie wykazano, aby obniżenie trójglicerydów za pomocą samych leków i suplementów zmniejszało ryzyko zawału serca lub udaru mózgu. Koniecznie więc przyjrzyj się swojej diecie i zmień także swój styl życia.

 

Kwas alfa liponowy

Kwas alfa liponowy jest jednym z najdroższych suplementów. Pomaga obniżyć poziom cukru we krwi i poziom trójglicerydów.

Suplementy błonnika

Badania wskazują, że niska zawartość błonnika w diecie jest związana z wysokim poziomem trójglicerydów i niskim poziomem HDL (dobrego) cholesterolu. Niedrogim i łatwym sposobem na spożycie błonnika jest przyjmowanie codziennie rano nasion babki płesznika lub inuliny. Inulina jest prebiotykiem, który może aktywować wzrost korzystnych bakterii. Ponadto babka płesznika jest jednym z najlepszych naturalnych źródeł rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego błonnika. W przypadku każdego z tych źródeł błonnika najlepiej stosować się do instrukcji dawkowania podanej przez producenta i spożywać z dużą ilością wody.

Kwas nikotynowy

Niacyna to najczęściej spotykany kwas nikotynowy. Jest również najskuteczniejszym środkiem obniżającym poziom trójglicerydów i pomaga obniżyć poziom złego cholesterolu. Suplementy niacyny można kupić bez recepty, ale należy porozmawiać z lekarzem przed podjęciem, ponieważ może wchodzić w interakcje z innymi lekami i może mieć niebezpieczne skutki uboczne. Należy pamiętać, że u osób przyjmujących niacynę często występuje rozstrój żołądka, świąd i bóle głowy.

Suplementy Omega-3

Naturalne spożywanie większej ilości kwasów tłuszczowych omega-3 może obniżyć poziom trójglicerydów, ale suplementy omega-3 mogą jeszcze skuteczniej obniżyć poziom trójglicerydów. Tabletki z olejem rybnym to najbardziej popularna forma suplementów omega-3. Bądź świadomy objawów nadmiernego spożycia omega-3. U osób, które przyjmują nadmiar omega-3, może wystąpić tłusta skóra i trądzik, przetłuszczające się włosy i ogólne uczucie ospałości.

Źródło: https://ego-man.pl/zdrowie