sobota, 01 kwiecień 2023 11:37

Czy warto skorzystać z porady w centrum medycyny podróży?

centrum medycyny podróży Kraków centrum medycyny podróży Kraków Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Medycyna podróży — zagadnienie to brzmi dość nietuzinkowo. Bo czymże może być medycyna podróży? Najbardziej powinno to interesować te osoby, które planują po raz pierwszy wyjechać za granicę, a już na pewno powinny się z tym zaznajomić osoby, które wybierają się w tropiki. Warto potraktować wizytę w centrum medycyny podróży w podobny sposób, jak staranie się o ubezpieczenie zdrowotne — jak obowiązek.

W tym miejscu można zyskać sporo cennych porad na temat chorób występujących w danym klimacie, w danym kraju, a także odpowiedzi na pytania, jak sobie z nimi radzić. Lekarz medycyny podróży może rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości.

  1. Centrum medycyny podróży Kraków — co może zagrażać Twojemu zdrowiu na wakacjach?
  2. Lekarz medycyny podróży — zalecane szczepienia i jak chronić swoje zdrowie podczas wyjazdu?

Centrum medycyny podróży Kraków — co może zagrażać Twojemu zdrowiu na wakacjach?

Przed podróżą warto udać się do centrum medycyny podróży Kraków. Konsultacja lekarza medycyny podróży jest bardzo ważna. Warto zapisać sobie przed spotkaniem wszystkie leki, jakie przyjmujemy na stałe, gdyż lekarz na pewno o nie zapyta. W razie jakichkolwiek wątpliwości specjalista może zlecić potrzebne badania. Warto wiedzieć, że przewlekłe schorzenia, takie jak astma oskrzelowa, nadciśnienie, cukrzyca czy choroby nerek mogą mieć wpływ na przebieg podróży, zwłaszcza jeśli Twoim celem są kierunki tropikalne. 

Co może zagrażać podczas podróży? Z pewnością ogromnym zagrożeniem dla człowieka są liczne patogeny zakaźne, takie jak bakterie, wirusy, pierwotniaki czy pasożyty, ale są też kraje, w których występują jadowite zwierzęta oraz niebezpieczne rośliny. Dla ludzkiego zdrowia bardzo często groźna jest sama zmiana klimatu. 

Specjalista medycyny podróży na pewno zwróci Ci uwagę na dietę. Wszelkie zmiany podczas wakacji mogą sprzyjać kiepskiemu zdrowiu. Egzotyczne potrawy, nowe smaki — nasz organizm nie jest do nich przyzwyczajony. Bardzo częstym problemem turystów jest biegunka, dlatego ośrodek medycyny podróży powinien zwrócić Twoją uwagę na przyjmowanie probiotyków przed wyjazdem.

Lekarz medycyny podróży — zalecane szczepienia i jak chronić swoje zdrowie podczas wyjazdu?

Lekarz medycyny podróży Kraków może postawić Cię przed faktem, iż potrzebne będą szczepienia ochronne. Odpowiednie szczepienia zależą od tego, do jakiego kraju się udajesz. Wiele informacji można zyskać właśnie w centrum szczepień lub centrum medycyny podróży. W niektórych krajach obowiązkowym szczepieniem jest to przeciw żółtej febrze oraz przeciw meningokokom. Reszta nie należy do obowiązkowych, jednak może ochronić przed wyjątkowo groźnymi chorobami. Chodzi o takie szczepienia jak na krztusiec, błonicę, tężec, dur brzuszny, cholerę czy japońskie zapalenie mózgu. 

Najbardziej polecanym centrum medycyny podróży w Krakowie jest TropicalMed:

TropicalMed - medycyna podróży, szczepienia na choroby tropikalne, grypę i HPV

ul. Wrocławska 53D, 30-011 Kraków

tel. 692 75 33 33

Zarejestrować można się też online przez https://tropicalmed.pl/krakow