wtorek, 19 kwiecień 2022 07:33

Zeolit medyczny, czyli minerał wulkaniczny dla zdrowia organizmu człowieka

zeolity cena zeolity cena pixabay

Zeolity w naturze występują praktycznie na całym świecie – można znaleźć je również w Polsce: na Dolnym Śląsku i w Pieninach.

Dzięki właściwościom detoksykującym stosowane są do usuwania z organizmu różnego rodzaju zanieczyszczeń, toksyn i pestycydów, wspierają też walkę ze schorzeniami powodowanymi przez wirusy i bakterie. Czy przyjmowanie zeolitu jest bezpieczne? Sprawdź, kiedy warto sięgnąć po zeolit medyczny!

Detoksykacja i oczyszczanie organizmu w jednym: zeolit medyczny

Zeolit klinoptylolit to naturalny minerał wulkaniczny, który znany jest także jako „kamień życia”. Rozbudowana struktura krystaliczna tego minerału generuje szereg właściwości leczniczych, które można wykorzystać w profilaktyce i leczeniu wielu schorzeń – od standardowej detoksykacji organizmu po wspomaganie pracy narządów i wspieranie walki z komórkami rakowymi.

Higroskopijne właściwości zeolitu, czyli zdolność do łączenia z cząsteczkami wody, umożliwiają absorbowanie cząsteczek naładowanych dodatnio, czyli tak zwanych zanieczyszczeń: kationów metali ciężkich, pestycydów i toksyn o działaniu radioaktywnym. Klinoptylolit często stosowany jest w medycynie alternatywnej, gdzie wspiera głównie choroby układu pokarmowego pochłaniając zanieczyszczenia jeszcze zanim zdołają wyrządzić szkody w organizmie. Dodatkowo zeolit medyczny niejako reguluje florę bakteryjną w jelitach usuwając mykotoksyny i zarodniki grzybów.

Zeolit medyczny to wyrób na bazie naturalnych surowców w przypadku Lava Vitae wzbogacony o domieszkę cennego dolomitu. Nie trzeba jednak obawiać się o koszt preparatu – zeolity cena wciąż pozostaje adekwatna do jakości produktu, dlatego wybierając Vita Pure mamy pewność, że otrzymujemy aktywowany i specjalnie naenergetyzowany zeolit, którego skuteczność potwierdzają wciąż kontynuowane badania kliniczne.

Lecznicze zastosowanie zeolitu w praktyce

Zanieczyszczenia powietrza, toksyny i metale ciężkie obecne w wodzie i pożywieniu, pestycydy, promieniowanie UV, używki, nadmierny stres i nieodpowiednio zbilansowana dieta – to tylko niektóre przyczyny nieprawidłowej pracy organizmu, który w niesprzyjających warunkach nie jest w stanie utrzymać wewnętrznej równowagi. W praktyce wyrób medyczny Lava Vitea na www.zeolitmedyczny.pl to alternatywna ochrona przed chorobami cywilizacyjnymi. Zeolit w takiej formie może być elementem profilaktyki albo wręcz przeciwnie – częścią prowadzonej terapii, „wspomagaczem”, który pobudzi organizm do działania zapewniając mu warunki niezbędne do regeneracji.

„Kamień życia” jak często nazywany jest klinoptylolit ma pochodzenie wulkaniczne, a jego lecznicze właściwości wynikają bezpośrednio ze struktury krystalicznej minerału. Naturalnie wydalany z organizmu zeolit medyczny wspomaga utrzymanie stanu homeostazy, czyli wewnętrznej równowagi organizmu – pracy wszystkich układów i narządów. Udowodniono także jego pierwotne działanie antyoksydacyjne, które umożliwia redukcję stresu komórkowego wspierając walkę z komórkami rakowymi i zapobiegając ich mutacjom oraz neutralizując choroby neurodegeneracyjne takie jak cukrzyca, miażdżyca czy problemy ze stawami.

 

Uwaga:
artykuł ma charakter informacyjny – edukacyjny, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem bloga a jego lekarzem.

 

źródła:


1. www.lavavitae.com

2. Vita Pure – podsumowanie przebiegu badań.

3. Vita Pure dla pracowników służby zdrowia.