środa, 15 listopad 2023 17:33

Przeszczep włosów metodą FUE - o czym mowa w praktyce?

przeszczep włosów przeszczep włosów mat.prasowe

Przeszczep włosów to zabieg na który decyduje się coraz więcej osób - niezależnie od wieku. Nic dziwnego - jest to sposób na to, aby znów poczuć się pewnie i wyglądać atrakcyjnie. Wielu pacjentów, którzy myślą o zabiegu przeszczepu włosów zastanawia się na czym polega przeszczep włosów i jak się do niego przygotować. Sprawdź, o czym mowa krok po kroku. Dowiedz się też dlaczego przeszczep włosów metodą FUE jest tak bardzo popularny. 

 

  1. Przeszczep włosów - na czym polega zabieg metodą FUE?
    2. Przygotowanie do przeszczepu włosów i wskazania

Przeszczep włosów - na czym polega zabieg metodą FUE?

Przeszczepie włosów metodą FUE to metoda, która jest niezwykle bezpieczna. Tego typu zabieg przeszczepu włosów charakteryzuje się również olbrzymią skutecznością. Nic więc dziwnego, że stale zyskuje na popularności. Co ważne - do wykonania zabiegu przeszczepu włosów tą metodą niepotrzebna jest w zupełności obawa o to, że będziemy mieli blizny czy też widoczne szwy.

Na czym polega przeszczep włosów FUE? W jego trakcie mieszki włosowe zostają pobrane i przeszczepione w miejsce powstałych ubytków. Pobierane są z tych miejsc, które nie są w ogóle wrażliwe na męskie hormony. Takie działanie sprawia, że w pełni zachowują swoje wszelkie właściwości. To gwarancja tego, że przeszczepione włosy nie będą następnie wypadać.

Wśród zalet tego typu zabiegu należy wymienić przede wszystkim skuteczność przeszczepu włosów. Zabieg przeszczepu mieszków włosowych jest w zupełności bezinwazyjny - lekarz nie musi używać skalpela, wystarczy cienka igła. Nie bez znaczenia pozostaje to, że proces rekonwalescencji nie jest długi. Nie należy się martwić tym przeszczepem włosów w kwestii tego, że włosy zostaną odrzucone, ani o wystąpienie reakcji alergicznych. Co ważne - zabieg ten można z powodzeniem przeprowadzić na brwiach, rzęsach jak również włosach brody. Należy jednak przed każdym wykonać odpowiednie, dokładne badania. Należy jednak korzystać z usług sprawdzonych placówek, takich jak na przykład https://przeszczczepywlosow.pl/

Przygotowanie do przeszczepu włosów i wskazania

Wśród wskazań do zabiegu przeszczepu włosów należy wymienić między innymi łysienie androgenowe. Mowa zarówno o kobietach, jak również o mężczyznach. Można także go przeprowadzić u osób, które łysieją na skutek różnego rodzaju urazów tudzież oparzeń. Można także wymienić wśród wskazań łysienie, które nastąpiło przez stany zapalne skóry. Tego rodzaju zabieg przeprowadza się także u pacjentów, którzy posiadają blizny po przebytej operacji. Decydują się także na niego mężczyźni u których pojawiły się zakola. Można także zdecydować się na niego w sytuacji, kiedy mamy przerzedzone włosy.

Jak przygotować się do zabiegu? Konieczne jest przeprowadzenie wywiadu przez lekarza. Specjalista musi wykluczyć wszelkie możliwe przeciwwskazania do jego wykonania. Należy także dokładnie zweryfikować efekty, które chcemy osiągnąć. Nie bez znaczenia pozostaje także szczegółowe i kompleksowe sprawdzenie stanu skóry, jak również wykonanie badań. 
Kilka dni przed przeprowadzeniem zabiegu nie można przyjmować leków, które rozrzedzają krew. Dzień poprzedzający przeszczep włosów nie powinien obfitować w kawę i alkohol - najlepiej w ogóle zrezygnować w tych używek.

Po zabiegu lekarz daje szczegółowe zalecenia. To w dużej mierze od nich i stosowania się do nich zależy jego skuteczność. Pamiętajmy także o tym, że bardzo ważne jest wybranie placówki, której można zaufać. Warto jest powierzyć wykonanie przeszczepu specjalistom, aby spodziewać się oczekiwanych efektów. To także gwarancja skuteczności i bezpieczeństwa. Takie działanie to klucz do sukcesu.