poniedziałek, 21 listopad 2022 16:16

Praktyczne udogodnienia dla seniorów w domowej łazience

sklep medyczny z artykułami dla seniorów sklep medyczny z artykułami dla seniorów pixabay

Osoby starsze często borykają się z problemami w zakresie ruchowym. Szczególnie dużo kłopotów przysparza im korzystanie z domowej łazienki.

Takie pozornie prozaiczne czynności, jak chociażby bezpieczne wejście i wyjście z wanny czy korzystanie z toalety, dla wielu z nich staje się wręcz barierą nie do pokonania. Na szczęście, seniorzy nie są już skazani na pomoc swoich bliskich lub co gorsza, rezygnację z troski o higienę – specjalnie z myślą o nich powstały bowiem praktyczne akcesoria, które oferuje sklep medyczny z artykułami dla seniorów i osób z ograniczoną sprawnością ruchową.

Łazienka przyjazna dla osób starszych. W jakie udogodnienia warto ją wyposażyć?

Dla osób starszych, które mają problemy z poruszaniem się i cierpią na różnego rodzaju dolegliwości zdrowotne, spore wyzwanie stanowi zwłaszcza korzystanie z domowej łazienki. Z uwagi na ich stan zdrowia oraz ograniczenia ruchowe, szczególnie problematyczna okazuje się łazienka z wanną. Wielu seniorów nie wyobraża sobie zastąpienia wanny prysznicem. Na szczęście nie musi tego robić! Aby wygodnie i bezpiecznie korzystać z wanny, wystarczy bowiem dokupić trzy, bardzo praktyczne i proste w montażu akcesoria.

Pierwszym z nich jest taboret z regulacją wysokości. Ten praktyczny dodatek nie wymaga montażu – aby z niego korzystać, wystarczy ustawić go obok wanny w miejscu, z którego osoba starsza będzie do niej wchodziła oraz wyregulować jego wysokość, dostosowując ją do potrzeb seniora. Warto także zainwestować w specjalny uchwyt, który zamontowany przy wannie, zapewni osobie starszej oparcie, ułatwiające jej wchodzenie i wychodzenie z wanny. Trzecim akcesorium, na które warto zwrócić uwagę, jest natomiast regulowana ławka wgłębna do wanny – przydatna do brania kąpieli w pozycji siedzącej.

Pozostałe akcesoria łazienkowe dla osób starszych i niepełnosprawnych

Oprócz tego, łazienkę przeznaczoną dla seniora warto także wyposażyć w specjalną nasadkę toaletową. Jej głównym zadaniem jest podwyższenie wysokości miski wc, co ułatwia korzystanie z toalety osobom starszym oraz niepełnosprawnym. Nakładka świetnie sprawdzi się w przypadku seniorów po operacji stawu biodrowego oraz mających problemy z siadaniem i wstawaniem.

Łazienki, w których zamiast wanny znajduje się prysznic, warto natomiast wyposażyć w praktyczny taboret. Jego umieszczenie w strefie prysznicowej ułatwi branie prysznica osobom starszym, pozwalając im na umycie się w pozycji siedzącej. Taboret posiadać powinien regulację wysokości oraz nóżki zakończone nasadkami antypoślizgowymi, zapewniającymi bezpieczeństwo podczas kąpieli. Pod prysznicem również warto natomiast zamontować uchwyt, który ułatwi seniorowi siadanie i wstawanie z taboretu.

sklep medyczny z artykułami dla seniorów

sklep medyczny z artykułami dla seniorów

Wszystkie wymienione powyżej akcesoria i jeszcze więcej praktycznych, funkcjonalnych dodatków oferuje sklep medyczny z artykułami dla seniorów i osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Dzięki jego rozbudowanej, kompleksowej ofercie każdy klient może w jednym miejscu zaopatrzyć się we wszystko, czego potrzebuje do przekształcenia swojej domowej łazienki w miejsce przyjazne dla osób starszych i niepełnosprawnych. Co więcej, sklep medyczny z artykułami dla seniorów i osób z ograniczoną sprawnością ruchową pozwala zrobić zakupy bez wychodzenia z domu, co szczególnie docenią seniorzy dostosowujący łazienkę do własnych potrzeb.