czwartek, 28 kwiecień 2022 14:57

Materac 90x200 cm - wygodny dla jednej osoby.

Kaszmirowysen.pl Kaszmirowysen.pl pixabay

Wybór materaca 90x200 cm dla jednej osoby, jest dość prosty, pomimo dużej różnorodności modeli dostępnych na rynku. Producenci w różnych konfiguracjach tworzą materace, by móc zaspokoić potrzeby klientów z wysokimi wymaganiami.

Z pośród dostępnych materacy piankowych, pocketowych, mltipocketowych każda z osób poszukująca materac odnajdzie ten, na którym odnajdzie wysoki komfort snu i bezpieczeństwo.

Czym się sugerować przy wyborze?

Przy tak dużym asortymencie z materacami, wybór nie jest łatwy. Jednak z pomocą czy to konsultantów czy po przeczytaniu artykułów, wybór będzie o wiele lżejszy. Pierwszym krokiem jaki należy poczynić przed wyborem modelu, jest wsłuchanie się w potrzeby. Dobrze jest wiedzieć jakie oczekiwania i na jakich powierzchniach będziemy odczuwać najwyższy komfort.

Równie ważna jest waga osoby użytkującej materac. To główny czynnik nakierowujący na dany model, jednak nie jedyny.

Jaka twardość i dla kogo?

W materacach najczęściej spotyka się, oznaczenia  cztero stopniowej skali twardości. Począwszy od miękkich, aż po bardzo twarde. Najszybciej jest dopasować swoją wagę do przedziału w którym znajduje się dana twardość. I tak, materace miękkie dedykowane są dla dzieci lub osób dorosłych z niską waga ciała. Przedział wagowy przypisany do stopnia H1 czyli miękki, jest do 60 kg. Drugim rozróżnianym stopniem jest średnio twardy H2. Ten stopień jest przypisany osobom z wagą ciała nie przekraczającą 100 kg. Kolejny wyższy stopień materacy twardych H3 jest odpowiedni dla osób z masą ciała powyżej 100kg lub takich które lubią utwardzone powierzchnie materaca. Ostatni stopnień  twardości oznaczony H4. Są to materace o powierzchni bardzo twardej, pozbawione elastyczności.

Czy rozmiar materaca 90x200 cm jest dobrym rozmiarem dla dziecka.

Jeśli dziecko przechodzi  kolejny etap samodzielności, próbując spać w swoim łóżku, warto wybrać model komfortowy i bezpieczny. Jeśli tylko miejsce przeznaczone na łózko pozwala umieścić rozmiar materaca 90x200 cm, warto z tego skorzystać. Dzieci lubią korzystać z miejsca przeznaczonego do snu nie tylko na sen. Często na materacu odbywają się spotkania z koleżanką, zabawa lub  jeszcze innych czynności. Pomimo rozmiaru przeznaczonego  dla osoby dorosłej, nie myślmy że na takiej powierzchni nie można stworzyć przytulności i otulenia jakie zazwyczaj lubią dzieci. Te cechy w materacy łatwo uzyskać poprzez wykorzystanie surowców plastycznych lub sprężystych. To w zależności od nałożonego surowca  osiągniemy na materacu pożądany efekt.

Internetowy zakup materaca, czy to dobry pomysł.

Z dnia na dzień coraz więcej osób przekonuje się, ze zakupy przez internet pozwalają na zaoszczędzeniu czasu a nawet i pieniędzy. Wszystkie branże, nie tylko te z materacami próbują zdobyć jak najwięcej klientów, tworząc ładne strony swoich sklepów, zachęcające do zakupu. Sklep Kaszmirowysen.pl nie tylko oferuje materace w niestandardowych rozmiarach, dodatkowo do każdego z klientów podchodzi indywidualnie, tak by klient mógł po zakupie być w pełni usatysfakcjonowany.