sobota, 21 październik 2023 11:35

Laserowa rewitalizacja pochwy — sposób, aby zachować zdrowie okolic intymnych

Laserowa rewitalizacja pochwy — sposób, aby zachować zdrowie okolic intymnych mat.prasowe

Jeśli jesteś w okresie menopauzy, przeszłaś przez kilka porodów naturalnych lub wykonywałaś ciężką pracę fizyczną, na pewno zauważyłaś, że Twoja pochwa straciła jędrność i elastyczność, a także stała się sucha. To nie tylko negatywnie wpływa na Twoje życie seksualne, ale także może powodować problemy z nietrzymaniem moczu. Niewłaściwie nawilżona pochwa, jest przyczyną takich dolegliwości jak pieczenie czy świąd.

 

Pozbądź się ich, decydując się na laserową rewitalizację pochwy. To zabieg, który przywróci Ci komfort i satysfakcję z życia seksualnego.

 

Zespół rozluźnienia pochwy, czyli przykra kobieca dolegliwość

Zbyt „luźna pochwa” jest zjawiskiem naturalnym, jednak nie traktuj jej jako czegoś nieodwracalnego. Dawniej kobiety nie zdawały sobie sprawy, że okres menopauzy, liczne porody naturalne i ciężka praca fizyczna przyczyniły się do ich problemów intymnych. 

Zespół rozluźniania pochwy to nic innego jak rozciągnięte mięśnie i skóra pochwy. Wpływa to negatywnie na codzienne funkcjonowanie kobiet, jak również obniża satysfakcję z życia seksualnego. 

Obecnie walkę z przykrymi dolegliwościami pomagają wygrać zabiegi medycyny estetycznej, takie jak laserowa rewitalizacja pochwy.

Laserowa rewitalizacja pochwy — czym jest?

Laserowa rewitalizacja pochwy jest zabiegiem, który ma na celu obkurczyć pochwę,  pobudzając tkanki do produkcji kolagenu. Efekt zabiegu to elastyczne ścianki pochwy. Można go osiągnąć, wzmacniając strukturę tkanek i inicjując ich przebudowę. Prawidłowe napięcie i elastyczność pochwy zapobiegną destabilizacji i tym samym wypadaniu macicy.

Raz na zawsze skończysz z nietrzymaniem moczu i poprawisz swoje życie intymne. 

Jak przebiega zabieg laserowej rewitalizacji pochwy?

Podczas zabiegu do Twojej pochwy wprowadza się głowicę lasera. Jego wiązka podgrzewa kolagen zawarty w tkankach (znajdują się one u wejścia pochwy i w jej kanale). Włókna kolagenowe w kontakcie z wyższą temperaturą kurczą się oraz stają się grube i krótkie. Tym samym rozluźnione tkanki zaczynają się obkurczać. Specjaliści nazywają laserowe oddziaływanie na pochwę fototermicznym, nieablacyjnym napięciem i obkurczeniem pochwy. Owa ablacja pobudza fibroblasty, wpływając na tworzenie się kolagenu. Twoja pochwa jest o wiele ciaśniejsza niż przed zabiegiem. 

Zalecenia dotyczące laserowej rewitalizacji pochwy

Zabieg laserowej rewitalizacji pochwy poprzedza wizyta konsultacyjna. Ma ona na celu ustalić, jaki jest Twój stan zdrowia. Specjalista zapyta także o Twoją historię choroby. Ważne, abyś pokazała aktualne badanie cytologiczne (wykonane nie wcześniej niż pół roku temu).

Sam zabieg natomiast nie wymaga hospitalizacji. Laserowa rewitalizacja pochwy trwa jedynie pół godziny. Nie obawiaj się bólu ani konieczności znieczulenia. 

Specjaliści rekomendują, abyś w ciągu tygodnia po zabiegu zaprzestała dźwigania ciężarów i nadmiernego wysiłku fizycznego. Niewskazane są także kąpiele w gorącej wodzie, jak również współżycie. Poza tymi zaleceniami, po zabiegu wracasz do swoich codziennych czynności. 

Efekty laserowej rewitalizacji pochwy

Wiedz, że efekty laserowej rewitalizacji pochwy nie pojawią się od razu. Wszystko dlatego, że musisz dać czas włóknom kolagenowym, aby się przebudowały. Rezultaty zabiegu odczujesz po upływie 30-40 dni. Niektóre pacjentki efekty zauważają po około pół roku. U kobiet, które są w wieku rozrodczym, trwałość zabiegu będzie większa. Efektami zabiegu cieszą się one zazwyczaj do kolejnego porodu siłami natury. U pań w okresie okołomenopauzalnym trwałość laserowej rewitalizacji pochwy zależy od tego, czy stosują one dodatkową terapię farmakologiczną i fizykoterapeutyczną. 

Przeciwwskazaniem do zabiegu są ciąża, miesiączka, infekcje intymne, cukrzyca, choroba nowotworowa, nieprawidłowy wyniki badania cytologicznego, choroby autoimmunologiczne tkanki łącznej, stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi. 

Uzyskaj satysfakcję z życia seksualnego, pokonaj nietrzymanie moczu i przykre dolegliwości intymne! Dzięki laserowej rewitalizacji pochwy poprawisz swoje codzienne funkcjonowanie. Raz na zawsze pożegnasz zespół „zbyt rozluźnionej pochwy” i zaczniesz cieszyć się życiem w całej jego pełni. 


Sprawdź naszą ofertę zabiegów na stronie https://drzazgaclinic.pl/zabiegi/laserowe-obkurczanie-pochwy/