poniedziałek, 23 styczeń 2023 17:45

Kompletne okulary do komputera z antyrefleksem. Kto powinien z nich korzystać?

Kompletne okulary do komputera z antyrefleksem Kompletne okulary do komputera z antyrefleksem mat.prasowe

Tryb życia jaki prowadzimy z pewnością nie wpływa pozytywnie na nasz stan zdrowia. Mało ruchu oraz wiele godzin spędzanych przed komputerem powoduje, że najczęstsze dolegliwości, to bóle kręgosłupa oraz problemy ze wzrokiem.

Wady, które kiedyś dotyczyły tylko starszych osób aktualnie są powszechne u coraz młodszych ludzi. Na szczęście dobrze dobrane okulary korekcyjne poprawiają komfort widzenia i zapobiegają rozwojowi wady. Dlatego też warto zadbać o to, aby były właściwie dopasowane. 

Czym kierować się dobierając okulary korekcyjne? 

Szkła okularowe powinny zostać dostosowane zarówno pod względem wady takiej jak daleko lub krótkowzroczność, jak i tego w jakich sytuacjach będą wykorzystywane. Inne warunki panują bowiem podczas jazdy samochodem, inne zaś wtedy gdy pracuje się przed komputerem. W tym drugim przypadku najwięcej szkody wyrządza nam niebieskie światło emitowane przez ekran komputera. Dlatego okulary ochronne wykorzystywane w takich warunkach powinny być okryte warstwą, która ogranicza przenikanie do rogówki szkodliwego promieniowania. 

Kompletne okulary do komputera z antyrefleksem będą nie tylko dobrą korekcją dla wady wzroku, ale też skuteczną ochroną przed szkodami, jakie może wyrządzić niebieskie światło. Używane do komputera okulary powinny ograniczać zmęczenie oczu podczas wytężone pracy przed ekranem. Jeśli szkła będą pokryte powłoką antyrefleksyjną, to dodatkowo zniwelują odbicie światła. Efekt ten jest uciążliwy zarówno dla osób pracujących przed komputerem, jak i kierowców, których może oślepiać światło samochodów jadących z naprzeciwka. 

Najważniejsze cechy, jakie powinny mieć szkła okularowe zerowe

Okulary wykorzystywane przed ekranem komputera są przydatne nie tylko, wtedy gdy masz wadę wzroku. Nawet jeśli nie ma konieczności korekcji do bliży lub dali, to można nosić okulary zerówki. Stosowanie ich wyeliminuje problem zaczerwienienia oczu, który często doskwiera w sztucznym oświetleniu. Szkła tego typu okularów mogą mieć powłokę antyrefleksyjną oraz eliminująca szkodliwe światło niebieskie. Korzystanie z nich poprawia komfort podczas długich godzin spędzanych przed ekranem oraz stanowi prewencję przed rozwijającą się wadą wzroku. 

Udowodniono także naukowo, że niebieskie światło emitowane przez różne urządzenia nieodwracalnie niszczy plamkę żółtą. Takie uszkodzenie może prowadzić nawet do trwałej ślepoty. Nasz wzrok jest zbyt cenny, by narażać go na takie niebezpieczeństwo. Lepiej zatem na co dzień korzystać z ochronnych okularów.