czwartek, 24 luty 2022 11:18

Jonizacja powietrza - działanie i korzyści

Jonizacja powietrza Jonizacja powietrza pixabay

Jakość powietrza w domowej przestrzeni w dużej mierze połączona jest z samopoczuciem i szeroko pojmowanym komfortem psychofizycznym.

Ponadto powietrze ma ścisły związek ze zdrowiem, w tym występowaniem alergii i schorzeń układu oddechowego. Jest kilka sposobów na zauważalną poprawę jakości powietrza. Częstsze wietrzenie pomieszczeń, wyeliminowanie mogących wywoływać podrażnienia środków chemii gospodarczej, gruntowne sprzątanie połączone z eliminacją kurzu i roztoczy czy pozbycie się pleśni i grzybów to nie wszystko, co ma wpływ na to, czym i jak oddychamy. Istotny jest także odpowiedni poziom wilgotności w powietrzu. Ale to nie wszystko.

Czym jest jonizacja powietrza?

Jonizacja powietrza należy do procesów mających związek z ładunkami elektrycznymi. W powietrzu występują zarówno jony dodatnie, jak również jony ujemne. Najbardziej niekorzystny wpływ na człowieka występuje wtedy, kiedy dominują jony dodatnie – to one odpowiadają za gorsze samopoczucie, stany chorobowe, migreny i alergie – w nie mniejszym stopniu niż wcześniej wymienione czynniki. Sposobem na poprawę bilansu jonów ujemnym względem dodatnich jest jonizacja powietrza – w naturze mamy z nią do czynienia chociażby po burzy. Po ustąpieniu pogodowego ekstremum powietrze oczyszcza się, jonizuje, stając się zauważalnie świeższym. W skali makro można jen stan osiągnąć, wybierając wysokiej jakości jonizator powietrza MAX OXYGEN.

Skąd pochodzą jony dodatnie w pomieszczeniach?

W naturalnych i zbliżonych do nich warunkach przeważają jony ujemne. Jednak w domu czy w biurze nie brakuje czynników odpowiadających za wzrost stężenia jonów dodatnich. Głównie wytwarzane są one przez urządzenia elektroniczne, jak sprzęt komputerowy, telewizory czy sprzęt audio.

Jak działa jonizator powietrza?

Jonizator powietrza jest urządzeniem, które generuje jony ujemne. W przeciwieństwie do popularnych oczyszczaczy jonizator powietrza MAX OXYGEN jest praktycznie bezobsługowy. Pracuje niezwykle cicho, nie wymaga systematycznego wymieniania czy czyszczenia filtrów i pobiera znikomą ilość energii. Te parametry sprawiają, że jonizator sprawdza się w każdym pomieszczeniu – także w sypialni i w miejscach, gdzie ważne jest skupienie podczas pracy.

Użytkownicy dystrybuowanych przez Sterna Polska jonizatorów powietrza wspominają także o ograniczonych do minimum czynności obsługowych (wystarczy co pewien czas czyścić generator jonów i kolektor pyłu), o trzech funkcjach do wyboru, o trzech trybach czasowych oraz o kompaktowych wymiarach. Oczywiście walory związane z lepszą jakością powietrza w pomieszczeniu są wymieniane jako pierwsze.