poniedziałek, 25 lipiec 2022 11:39

Jakie wkładki na nietrzymanie moczu wybrać?

wkładki urologiczne damskie wkładki urologiczne damskie pexels

W obecnych czasach coraz większa ilość osób zmaga się z problemem nietrzymania moczu. Dlatego warto dowiedzieć się nieco więcej na temat wyboru najlepszych wkładek urologicznych.

 

Stopień chłonności

Podczas wyboru najlepszych wkładek na nietrzymanie moczu należy kierować się przede wszystkim stopniem chłonności poszczególnych produktów. Wkładki powinno się wybierać w odniesieniu do poziomu zaawansowania problemów zdrowotnych pacjenta. W przypadku kropelkowego oraz lekkiego nietrzymania moczu możliwe jest zastosowanie wkładek, które swoim wyglądem będą przypominały damskie podpaski. Takie produkty sprawdzą się także w przypadku nietrzymania moczu o średnim poziomie. Natomiast wkładki w tej postaci mogą nie być wystarczające w zaawansowanym stadium problemów. Wtedy zalecana jest specjalna bielizna chłonna.

Płeć pacjenta

Wkładki urologiczne powinno się także wybierać w odniesieniu do płci pacjenta. Kobiety i mężczyźni różnią się między sobą budową anatomiczną, dlatego produkty, które są przeznaczone dla poszczególnych płci, również są względem siebie nieco zróżnicowane. W przypadku kobiet doskonale sprawdzą się wkładki urologiczne damskie, które będą się bardzo dobrze dopasowywały do ciała oraz zapewniały komfort codziennego funkcjonowania.

Materiał wkładek

Bardzo istotną kwestią podczas wyboru wkładek urologicznych jest także odpowiedni dobór materiału, z którego są tworzone tego rodzaju produkty. Najlepszym wyborem będą wkładki urologiczne wykonane z delikatnego materiału. Dzięki temu w żaden sposób nie wpłyną na powstawanie podrażnień skórnych. Oprócz tego wygodnie będzie się można w nich poruszać na co dzień. Istotna jest także przewiewność materiału, z którego są tworzone wkładki. Dzięki niej pacjent będzie miał zapewnioną odpowiednią wentylację, co zapobiegnie powstawaniu odparzeń.

Neutralizacja zapachów

W przypadku zmagania się z takim problemem zdrowotnym jak nietrzymanie moczu warto wybierać wkładki urologiczne, które będą komfortowe dla pacjenta na co dzień. Bardzo dobrym rozwiązaniem będą produkty z systemem ochrony przed nieprzyjemnym zapachem, dzięki któremu możliwe będzie neutralizowanie zapachu moczu, który może się pojawiać. Zastosowanie takich produktów nie będzie krępowało pacjentów podczas wykonywania codziennych aktywności.

Rodzaj mocowania

Poszczególne modele wkładek urologicznych różnią się między sobą także sposobem mocowania, dlatego warto zwrócić uwagę na ten aspekt podczas wyboru produktów. Najlepszym rozwiązaniem będą wkładki, które będą się stabilnie utrzymywały na swoim miejscu i nie będą się w żaden sposób przesuwać. Polecane są na przykład produkty przyklejane, które swoim wyglądem przypominają damskie podpaski.

Ochrona brzegów bielizny

We wkładkach urologicznych duże znaczenie ma także obecność systemu ochrony brzegów bielizny, który w bardzo dużym stopniu wpływa na komfort codziennego korzystania z takich produktów. Poszczególne modele wkładek mogą mieć ochronę w postaci gumek lub falbanek, które zapobiegają wydostawaniu się moczu poza produkt.