poniedziałek, 19 grudzień 2022 17:57

Dlaczego warto kupić krzesło ortopedyczne do komputera?

krzesło ortopedyczne krzesło ortopedyczne Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Pracujesz przy komputerze? Zaczynasz mieć problemy z bólem pleców? Już teraz zainwestuj w odpowiednie krzesło ortopedyczne!

Dlaczego warto kupić krzesło ortopedyczne do komputera? Szczegóły na ten temat znajdziesz w poniższym artykule.

  1. Czym wyróżnia się dobre krzesło ortopedyczne?
  2. Dlaczego warto mieć krzesło biurowe ortopedyczne?

Podczas pracy przy komputerze zaczynasz odczuwać bóle kręgosłupa? W takiej sytuacji polecamy wymienić fotele biurowe na krzesło ortopedyczne (czasami występujące jako krzesło rehabilitacyjne). To doskonała opcja również dla tych osób, które mają ogólnie problemy z kręgosłupem lub z prawidłową postawą. Czym wyróżnia się dobre krzesło ortopedyczne? Z jakich dokładnie powodów warto w nie zainwestować? Na pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Czym wyróżnia się dobre krzesło ortopedyczne?

Czym charakteryzuje się krzesło ortopedyczne? Otóż w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami, takie krzesła ortopedyczne wyróżniają się nieco konstrukcją. Dobre krzesło ortopedyczne to takie, które ma odpowiednio skonstruowaną część przeznaczoną do siedzenia i drugą do opierania naszych pleców. Jeśli chodzi o wyprofilowane siedzisko, nierzadko umieszcza się na nim tak zwany system wentylacji organów miednicy oraz rozwiązanie, którego zadaniem jest odciążenie kręgosłupa. Na oparciu natomiast powinien znaleźć się system, który będzie prawidłowo podtrzymywać odcinek lędźwiowy, szyjny i piersiowy kręgosłupa.

Krzesła ortopedyczne to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które pracują codziennie przez kilka godzin przy komputerze. Pełnią one nie tylko funkcję rehabilitacyjną, ale także profilaktyczną. To oznacza, że nawet jeśli jeszcze nie cierpisz z powodu bólu pleców, warto zainwestować w odpowiednie dla siebie zdrowe krzesło ortopedyczne, aby zapobiec problemom, które na pewno pojawią się w bliższej lub dalszej przyszłości.

Warto pamiętać, że są pewne przeciwwskazania, jeśli chodzi o korzystanie z krzesła ortopedycznego. Do nich zalicza się głównie skoliozę patologiczną oraz strukturalną trzeciego stopnia czy powiększoną lordozę. Jeśli masz te lub inne schorzenia kręgosłupa, skontaktuj się najpierw ze swoim lekarzem lub chiropraktykiem.

Dlaczego warto mieć krzesło biurowe ortopedyczne?

Dlaczego warto mieć krzesło biurowe ortopedyczne? W zależności od rozwiązania, na które się zdecydujesz, takie krzesła ortopedyczne przywracają przede wszystkim prawidłowe ułożenie fizjologiczne naszego kręgosłupa. Do zalet zalicza się także modelowanie sylwetki, eliminowanie naprężeń oraz zmęczenia mięśni. To wszystko łagodzi ból w kręgosłupie oraz ogólnie w plecach, będących skutkiem wielogodzinnej pracy w biurze czy domu przy komputerze.

Dobry fotel ortopedyczny rehabilituje także nasz kręgosłup, gdyż wymusza na nas to, abyśmy zawsze siedząc, zachowywali poprawną sylwetkę bez żadnego wysiłku. Dzięki temu nawet podczas spędzania wielu godzin w pozycji siedzącej kręgosłup nie będzie obciążony. Aspekt ten sprawia, że krzesła ortopedyczne mają dużą przewagę nad – na przykład – klękosiadami. Ponadto krzesła ortopedyczne gwarantują profilaktykę, działając na całym kręgosłupie.