czwartek, 27 październik 2022 15:31

Aspirator do nosa jako niezbędnik podczas podróży?

aspiratory do nosa aspiratory do nosa www.freepik.com

Katar to częsta dziecięca dolegliwość, która może okazać się być bardzo dokuczliwą. Na szczęście wraz z rozwojem technologii powstały nowoczesne aspiratory do nosa, które pozwalają na skuteczną walkę z tym problemem.

Podpowiadamy, czym cechują się takie urządzenia i dlaczego sprawdzą się podczas podróży z maluchami. 

Aspirator sposobem na dziecięcy katar

Widok zakatarzonego, nie najlepiej czującego się malucha łamie serce każdego prawdziwego rodzica. Ponadto jest to stan, który uniemożliwia dziecko komfortowe poznawanie świata i oddawanie się ulubionym zabawom. Są to jedne z przyczyn, dla których stworzono funkcjonalne elektryczne aspiratory do nosa. Tego typu urządzenia pozwalają na skuteczne udrażnianie dróg oddechowych. Dzięki temu dziecko może swobodniej oddychać, a ryzyko pogłębiania się atakującej go infekcji zostaje zredukowane. Warto zaznaczyć, że małe dzieci nie są w stanie pozbywać się wydzieliny z nosa, dlatego zakup efektywnego urządzenia do usuwania kataru jest rozsądnym rozwiązaniem.

Aspirator do nosa podczas podróży

Aspiratory do nosa gemini.pl/kategoria/dziecko/zdrowie-dziecka/katar/aspiratory-do-nosa powinny stanowić podstawowe wyposażenie podczas podróży w towarzystwie małego dziecka. Od niedawna mogą to być nie tylko modele ręczne, ale i elektryczne z wbudowanym akumulatorem. Tego typu urządzenia są ładowane przez kabel USB, dzięki czemu będą użyteczne przez cały czas trwania podróży. Odróżnieniu od modeli ręcznych aspiratory elektryczne są w stanie poradzić sobie z mocnym katarem bez uszkadzania przegród nosowych dziecka. Ponadto ich nowoczesne wersje charakteryzują się cichą pracą. Dzięki temu mogą być wykorzystywane podczas sny malucha, bez ryzyka jego zbudzenia. Należy dodać, że wbrew wielu opiniom jest to bezpieczne urządzenie. Oczywiście powinno być regularne czyszczone w celu pozbywanie się bakterii pozyskiwanych z zainfekowanego nosa dziecka. W przypadku modeli ręcznych napędzanych siłą płuc rodziców należy pamiętać o regularnej wymianie filtrów, które mogłyby przenosić niepożądane zarazki.

Jak wybrać odpowiedni aspirator do nosa?

W zależności od modelu aspiratora przy jego wyborze należy się kierować nieco innymi czynnikami. W przypadku aspiratorów elektrycznych należy zwrócić uwagę na rozmiar tego typu urządzeń. Warto stawiać na modele kompaktowe, których niewielkie gabaryty ułatwiają ich transportowanie podczas codziennych spacerów z maluchem lub w trakcie dłuższych wyjazdów. Kolejna istotna kwestia to głośność urządzenia, powinno działać na tyle cichu by mów z niego korzystać podczas snu dziecka. Warto stawiać na modele zasilane akumulatorem. które można ładować za pomocą zwyczajnego kabla USB. Jeśli chodzi o aspiratory ustne zasilane siłą płuc należy zaznaczyć, że polecane tylko w przypadku pojawienia się lekkiego kataru i nie będą stanowiły skutecznej broni w walce z jego cięższym odpowiednikiem. Poza tym w takich wypadkach należy stawiać na modele z łatwo dostępnymi wymiennymi filtrami.