wtorek, 09 maj 2023 15:32

Praca psychologa w Rzeszowie - na czym polega i jak zostać specjalistą

Praca psychologa w Rzeszowie Praca psychologa w Rzeszowie mat.prasowe

W obecnych czasach, kiedy problemy natury psychicznej przestały jawić się jako temat tabu, coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z pomocy psychologicznej. W niniejszym artykule przybliżymy specyfikę pracy psychologa.

 

Na czym polega praca psychologa? 

Praca psychologa w głównej mierze skupia się na analizie psychiki pacjenta, w celu znalezienia optymalnego rozwiązania dla nurtującego go problemu. Moze dotyczyć to zarówno problemów rodzinnych, jak i uzależnienień, problemów w nawiązywaniu relacji społecznych, problemów w związku czy też problemów emocjonalno-behawioralnych.

Specjalizacje w psychologii 

W zależności od danego obszaru działania, możemy wyróżnić między innymi następujące specjalizacje:

  • psychologia biznesu
  • psychologia sądowa
  • psychologia kliniczna
  • psychoterapia
  • psychologia zdrowia
  • psychologia społeczna

Niezbędne kwalifikacje na stanowisku psychologa 

Do wykonywania zawodu psychologa niezbędne jest ukończenie studiów magisterskich, trwających pięć lat o dowolnej specjalizacji. Radzimy jednak, aby kierunek dotyczył zawodów związanych z szeroko pojętą medycyną, zdrowiem, socjologią czy psychologią. Należy jednak zaznaczyć, iż większość poradni wymaga dodatkowo posiadania kilkuletniego stażu. 

Zarobki na stanowisku psychologa 

Jeśli chodzi o zarobki na stanowisku psychologa, w większości przypadków oscylują one w granicach od 3000 do 5000 tysięcy złotych w skali miesięcznej. 

Gdzie może pracować psycholog? 

Osoba zatrudniona w zawodzie psychologa posiada szerokie możliwości, dotyczące wyboru miejsca pracy. Mogą to być zarówno poradnie psychologiczne, jak i prywatne kliniki, szkoły, domy dziecka czy sądy.

Psycholog Rzeszów - postaw na specjalistów i pozbądź się problemu raz na zawsze! 

Jeśli szukasz profesjonalnej poradni psychologicznej, zapraszamy do zapoznania się z ofertą kliniki Rać Psychoterapia https://rac-psychoterapia.pl/ . Oferuje ona możliwość specjalistycznej konsultacji psychologicznej, przeprowadzanej przez odpowiednio wykwalifikowanych ekspertów, z wdrożeniem najnowocześniejszych metod terapii. Zarezerwuj wizytę telefonicznie już dziś!