sobota, 26 listopad 2022 15:32

Na co zwrócić uwagę przed wykonaniem protezy zębowej?

Protezy zębowe Poznań Protezy zębowe Poznań Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Protezy zębowe uzupełniają braki w naturalnym uzębieniu i pozwalają cieszyć się pięknym uśmiechem, gdy traci się własne zęby.

Protezy szkieletowe, implanty i mostki protetyczne można wykonać na każdym etapie życia. Dzięki nim można odzyskać pewność siebie i chęć do uśmiechania się do innych. Gdzie można wykonać protezę zębów? Gdzie uzupełnić braki zębowe?

  1. Protezy zębowe Poznań — gdzie je wykonać?
  2. Jak wykonuje się protezy zębowe?

Ubytki w uzębieniu sprawiają, że wiele osób traci pewność siebie. Dzięki protezom zębowym można przywrócić naturalny wygląd zębów i jednocześnie ułatwić pacjentowi codzienne funkcjonowanie. Braki zębów w jamie ustnej utrudniają gryzienie i sprawiają, że mowa staje się niewyraźna. Jeśli zależy Ci na założeniu protezy zębowej, sprawdź, gdzie ją wykonać.

Protezy zębowe Poznań — gdzie je wykonać?

Protezy zębowe Poznań powinno się wykonywać w renomowanych gabinetach stomatologicznych. Stomatolog z doświadczeniem wykona zarówno protezę całościową, jak i pojedyncze mosty protetyczne w przypadku utraty kilku zębów trzonowych lub przedtrzonowych. Wszystkie zęby będą zbliżone wyglądem do naturalnych zębów, dlatego nikt nie zorientuje się, że pacjent nosi protezę.

Zamawiając pełną protezę i korony pełnoceramiczne, powinno się pamiętać, że leczenie protetyczne można wykonać jedynie w części poradni stomatologicznych. Protezy ruchome można wykonać w ramach refundacji, jednak ich jakość często pozostawia wiele do życzenia. Naturalne i estetyczne korony protetyczne są dostępne głównie w gabinetach prywatnych, które stosują materiały stomatologiczne najwyższej klasy. Materiały tego typu cechują się wysoką wytrzymałością i służą przez długie lata.

Jak wykonuje się protezy zębowe?

Uzupełnienie braków zębowych rozpoczyna się od oceny pozostałych naturalnych zębów i stanu dziąseł. Następnie stomatolog leczy ewentualne stany zapalne w jamie ustnej pacjenta i przygotowuje odcisk do wykonania protezy. Na podstawie odlewu może dopasować wielkość zębów i ich ustawienie, by korzystanie z protezy było komfortowe. Uzupełnienia protetyczne przygotowane w ten sposób odpowiadają dokładnie na potrzeby konkretnego pacjenta.

Po wykonaniu protezy zębowej dokonuje się jej przymiarki. W trakcie mierzenia stomatolog sprawdza, czy zęby dobrze leżą i umożliwiają pacjentowi swobodne mówienie, gryzienie i wykonywanie innych czynności. W razie potrzeby możliwe jest zeszlifowanie korony protetycznej, by poprawić jej kształt i wielkość. Dzięki temu każdy pacjent może odzyskać pełne uzębienie.