Wydrukuj tę stronę
piątek, 23 grudzień 2022 10:22

Mikropigmentacja skóry głowy - kto może skorzystać z tego zabiegu?

mikropigmentacja mikropigmentacja Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Problem łysiejącej skóry głowy dotyka szczególnie mężczyzn, u których nierzadko przypadłość ta sprawia zakłopotanie i powoduje niską samoocenę. Szczególnie wtedy, gdy łysienie zaczyna się w młodym wieku. Mikropigmentacja to zabieg, który często okazuje się odpowiedzią na wskazaną dolegliwość. 

 

Na czym polega mikropigmentacja skóry głowy?

Najprostsza definicja zabiegu mikropigmentacji może tłumaczyć ten rodzaj działań, jako wykonanie tatuażu na skórze głowy. To niechirurgiczny sposób na optyczne zagęszczenie włosów. Nie jest to więc zabieg tożsamy z przeszczepem włosów, jednak przyczyny jego przeprowadzenia są zazwyczaj podobne. Jak wygląda zabieg mikropigmentacji skóry głowy? W warstwę skóry wprowadzony zostaje barwnik — dobrany pigment, który daje efekt krótkich włosów. 

Dla kogo przeznaczony jest zabieg mikropigmentacji i kto może się mu poddać?

Mikropigmentacja skóry głowy może być przeznaczona dla różnych grup odbiorców, borykających się z takimi problemami, jak nadmierne wypadanie włosów, łysienie plackowate, przerzedzenie włosów z powodu przebytej choroby lub braku odpowiedniej suplementacji witamin, łysienie androgenowe. Optyczny zabieg zagęszczania włosów, polegający na wprowadzeniu pod skórę pigmentu, polecany jest zarówno tym, u których włosy szybko i nadmiernie wypadają, powodując łyse miejsca na głowie, jak i tym, którzy całkowicie pozbawieni są owłosienia. Z zabiegu najczęściej korzystają mężczyźni, ze względu na ich szybką i częstą utratę włosów, ale również z uwagi na to, że powstały „tatuaż” imituje krótkie włosy. Co nie zawsze sprawdzi się w przypadku kobiet. 

Mikropigmentacja włosów i efekty przeprowadzonego zabiegu

Odpowiednio przeprowadzona mikropigmentacja daje natychmiastowe efekty. Naniesiony pigment widoczny jest od razu, jednak aby wynik zrealizowanego zabiegu był w pełni efektywny, należy wykonać trzy sesje. Pierwsza związana jest z określeniem koloru pigmentu zbliżonym do koloru włosów pacjenta oraz wyznaczeniem obszaru, na którym wykonany zostanie zabieg. Najczęściej jest to działanie wskazujące naturalną linię włosów. Mikropigmentacja nie daje efektów, które widoczne są na stałe. Po upływie około 24 miesięcy „tatuaż” powoli znika. 

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu 

Czy każdy może wykonać zabieg mikropigmentacji? Co w przypadku alergii lub chorób skóry, niezawiązanych z łysieniem? Tak, jak w przypadku każdej ingerencji w ciało człowieka, również tutaj pojawiają się pewne wytyczne związane z możliwością przystąpienia do zabiegu. Odradza lub zakazuje się przeprowadzenia mikropigmentacji u osób, które borykają się z łojotokowym zapaleniem skóry, ostrym trądzikiem, łuszczycą, wirusem opryszczki, czy reakcją alergiczną na wprowadzanym pigment. Zabiegu nie można wykonać również u osób pozostających w aktywnej fazie nowotworu, czy pacjentów przyjmujących chemioterapię. O wszystkich dolegliwościach oraz chorobach przewlekłych należy powiadomić specjalistę przeprowadzającego zabieg. To on zdecyduje, czy możliwe jest jego wykonanie. 

Wybierz sprawdzone miejsce na przeprowadzenie mikropigmentacji 

Zanim zdecydujesz się na wykonanie mikropigmentacji skóry głowy, sprawdź dokładnie miejsce, w którym będzie wykonywany zabieg. Poznaj opinie o nim i sprawdź, jacy specjaliści w nim pracują. Ważne, aby zawsze korzystać z pewnych gabinetów, w których zabiegi przeprowadzane są przez doświadczonych profesjonalistów. Postaw na wiedzę pracowników gabinetu oraz najwyższą jakość wykorzystywanych materiałów i narzędzi. Wybierz bezpieczne miejsce i ciesz się widocznymi efektami.