Wydrukuj tę stronę
wtorek, 22 wrzesień 2020 09:30

Jaki lek na ból brzucha?

lek na ból brzucha lek na ból brzucha

Bóle brzucha mogą mieć różne przyczyny. Czasem oznaczają zupełnie błahą dolegliwość, a czasem poważną chorobę. Poważniejsze objawy zawsze należy konsultować z lekarzem. Doraźnie pomoże natomiast skuteczny lek na ból brzucha. Jak wybrać odpowiedni środek przeciwbólowy? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

 

Zaburzenia jelitowe – jedna z najczęstszych przyczyn bólu brzucha

Jedną z najczętszych przyczyn bólu brzucha są zaburzenia jelitowe. Wielu z nas na co dzień nie przestrzega zaleceń stosowania zdrowej diety. Do tego borykamy się z ciągłym stresem. Żywność w sklepach jest natomiast przetworzona i niejednokrotnie zawiera szkodliwe dla naszego przewodu pokarmowego substancje. Brak zdrowego i odżywczego menu oraz nieprzerwany stan niepokoju organizmu może powodować ciągłe uczucie pełności, wzdęcia, nudności i ból brzucha. Czasem pojawia się też biegunka, zaparcia i wiele innych dolegliwości. W takiej sytuacji sięgamy po różnorodne środki. Zaczynamy od rozgrzewającego alkoholu, czarnej herbaty, ziołowego naparu i innych, domowych metod. Najczęściej okazuje się jednak, że są one niezbyt skuteczne, a wsparciem może okazać się tylko środek farmakologiczny. Jaki zatem lek na ból brzucha wybrać?

Lek na ból brzucha, a nie na wszystko

Borykając się z silnym bólem często wpadamy w panikę i sięgamy po pierwszy lepszy lek, leżący na półce. To duży błąd. Nie chodzi bowiem o to, by nafaszerować się ogromną liczbą różnorodnych leków. Rzecz w tym, aby wybrać ten właściwy, dopasowany do danego rodzaju schorzenia. Należy zatem w pierwszej kolejności zidentyfikować swoją dolegliwość, a dopiero potem sięgać po leki. Jaki lek na ból brzucha będzie zatem odpowiedni? Jeżeli borykamy się z zaburzeniami jelitowymi, należy postawić na lek dedykowany takim schorzeniom.

Co na ból brzucha?

Na zaburzenia jelitowe polecane są przede wszystkim środki, zawierające trimebutynę. To substancja, która oddziałuje bezpośrednio na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego i reguluje ich pracę w całym przewodzie pokarmowym. Trimebutyna to również lek na ból brzucha, który działa niezwykle szybko. Początek jej działa występuje bowiem już po 30 minutach. Trimebutyna pomoże zatem przy bólach brzucha, zaparciach, biegunkach, skurczach jelit i innych, podobnych symptomach. Ten lek na ból brzucha nie ma szczególnych ograniczeń w stosowaniu. Nie należy go stosować tylko u osób uczulonych na substancję czynną lub substancje pomocnicze, kobiety w ciąży i dzieci poniżej 12 roku życia.