Os. Sarmackie 1/4. 62-020 Zalasewo
+48 61 875 54 08 | +48 503 803 909
Blog

Czy wiesz, że w ostatnich lata można zaobserwować znaczący rozwój w obszarze rehabilitacji stomatologicznej. Coraz więcej światowej sławy instruktorów odwiedza Polskę, by nauczać i przekazywać wiedzę i informacje z zakresu rehabilitacji i technik działających na stawy skroniwo-żuchwowe oraz strefę twarzo-czaszki.

Znacznie wzrosła też liczba duetów terapeutycznych stomatolog / osteopata (fizjoterapeuta). Dzięki ścisłej współpracy takiego duetu skuteczniejsza stała się praca korygująca wady zgryzu i dysfunkcje posturalne u dzieci, a u osób dorosłych - z dysfunkcjami oraz bólami stawów skroniowo-żuchwowych i bólami głowy.

 

Musimy zacząć od tego, że właściwe nastawienie musi mieć opiekun. Jego stres i zdenerwowanie ma ogromny wpływ na dziecko, zatem podstawowy apel - nie nastawiajmy dzieci negatywnie i nie straszmy ich pobieraniem krwi i wbijaniem igieł, bo niestety i takie przypadki się zdarzają...Jeśli z igły zrobimy straszaka w procesie wychowawczym, nawet żartując, to trudno później się dziwić, ze dziecko jest przerażone, gdy ma mieć pobieraną krew, albo zrobiony zastrzyk. Pozytywne nastawienie i spokój rodzica, a także pełna współpraca z personelem są naprawdę kluczowe.

 

PRP - Platelet Rich Plasma to osocze bogatopłytkowe jest autologicznym koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Krwinki płytkowe natomiast uwalniają siedem podstawowych czynników wzrostu odpowiedzialnych za procesy gojenia. Dlatego PRP stosowane jest przy leczeniu wielu schorzeń, m.in. w leczeniu tendinopatii, uszkodzeń mięśni i ścięgien, czy chorobie zwyrodnieniowej stawów.

 

 

Przed nami Diagnosis Cup organizowany na kortach Strefy Sportu Tenis & Fitness w Swarzędzu. Każde tego typu sportowe święto jest okazją do refleksji na temat naszego zdrowia i profilaktyki. Centrum Medyczne Diagnosis wspiera wiele imprez sportowych, wiemy, że urazy i kontuzje niestety zdarzają się. Na szczęście współczesna medycyna radzi sobie z większością takich problemów, a my mamy cały zespół specjalistów – od chirurgów, ortopedów, po fizjoterapeutę i osteopatę, którzy są świetnie przygotowani do tego, by pomóc pacjentom jak najszybciej wrócić do pełnej sprawności. Tak jest również w przypadku „łokcia tenisisty”.

 

Przewlekła niewydolność żylna to zespół objawów wywołany zaburzeniami odpływu krwi żyłami kończyn dolnych lub według innej spotykanej w piśmiennictwie definicji, zmiany patologiczne dotyczące skóry i tkanki podskórnej, powstałe na skutek przewlekłego zastoju w odpływie żylnym.

Według badań problem ten dotyczy aż 47% kobiet i 37% mężczyzn w Polsce zatem decydowanie częściej występuje u kobiet. Trend tej jest o wiele bardziej widoczny w młodszych grupach wiekowych - do 35. roku życia niewydolność żylna jest sześciokrotnie częstsza u kobiet.

Więcej artykułów…